Vladimíra Bezdíčková
Zaštiťuje programovou řadu Osudy a přispívá do dalších literárních řad a cyklů.
Narodila jsem se ve Vlašimi a šťastně zde prožila kus života. Po vystudování Pedagogické fakulty UK Praha (obor Český jazyk a literatura a Hudební výchova) a dočasném ověřování si pedagogických schopností na základní škole jsem v roce 1995 nastoupila jako slovesná redaktorka do Redakce publicistiky a kulturního zpravodajství ČRo Vltava. Akčnost, nutnost být stále v pohotovosti, redakční všestrannost takového působení mě bavila a těšila, přesto jsem neodolala a v roce 2007 nadšeně zakotvila jako slovesná redaktorka v literární redakci ČRo Vltava, kde jsem převzala starost zejména o literaturu skandinávskou. Od té doby vyhledávám ve stozích knih ty pravé texty pro rozhlasové vysílání, upravuji je pro následné natáčení, oslovuji překladatele a spisovatele s návrhy na rozhlasové pořady. Je to činnost tvůrčí, dobrodružná, nikdy nekončící.
V současné době přispívám do pravidelných vltavských řad a cyklů (od četeb na pokračování, přes schůzky s literaturou až po poezii), ale účastním se svými autorskými pořady i speciálních vysílacích projektů stanice. Dramaturgicky zaštiťuji programové řady Sny, Stránky na dobrou noc a Osudy. Při přípravě pořadů pro tuto řadu rozhlasových memoárů se setkávám (stejně jako moji spolupracovníci a kolegové) s mnoha pozoruhodnými osobnostmi a práce je to krásná, náročná a vždycky obohacující.
Mimo rozhlas nacházím potěšení v hudbě, přírodě, v setkávání se s blízkými a spřízněnými lidmi, ovšem v poslední době stále častěji přidávám i ticho.
Všechny články
-
Cena pro Jaroslava Seiferta. Jak básník získal Nobelovu cenu?
Zpráva literární historičky Miloslavy Slavíčkové, spolupracovnice Nobelova výboru, o udělení nejvyššího literárního ocenění českému básníkovi v roce 1984.
-
Tátovy padesátiny a Joik – dvě povídky současných finských autorek
Vedle klasiků finské literatury se do povědomí dostává řada nových jmen. Patří mezi ně i finská autorka povídek Rosa Liksom nebo básnířka a spisovatelka Maritta Lintunen.
-
Naijar Masúd: Lektvar a Nástupce. Dvě tajemné povídky indického prozaika Najjara Masúda
Najjar Masúd dnes patří k nejznámějším urdským autorům. V jeho textech jsme konfrontováni se světem, který nás přitahuje, ale zároveň je neproniknutelný, plný tajemství.
-
Jsem nikdo! Kdo jste vy? Literárně-hudební pásmo z poezie americké básnířky Emily Dickinsonové
Řada moderních básníků přiznává vliv Emily Dickinsonové na vlastní tvorbu a světová literární kritika ji označuje za jednoho z největších a lyriků všech dob.
-
Osudy Věry Chytilové. Rozhlasové vzpomínky filmové režisérky
Věra Chytilová, představitelka tzv. české nové vlny, je známá svými snímky O něčem jiném nebo Sedmikrásky. Pořad uvádíme u příležitosti výročí jejího narození (2. 2. 1929).
-
Ondřej Buddeus: Děkujeme, že využíváte služeb těchto textů. Výběr z poezie mladého básníka a kritika
Ondřej Buddeus je básník, překladatel, editor a kritik. Od roku 2011 publikoval řadu knižních projektů v různých žánrech. Poslechněte si výběr z jeho poezie!
-
Psaní je maratonský běh i sprint zároveň. Návštěva u čtyř norských autorů, hostů letošního MAČe
Rozhovory o věcech minulých i budoucích, ukázky z děl i drobná procházka po Oslo.
-
Když mi budeš naslouchat, poteče tebou řeka. Pásmo z moderní subsaharské poezie 20. a 21. století
Afričtí básníci a básnířky dávají najevo, jak přistupují ke krizi hodnot, a zároveň nechávají nahlédnout do problematických společenských vztahů, ve kterých se ocitají.
-
Masaryk pro 21. století. Pavel Kosatík: Jiný TGM
Kapitoly z životopisné knihy věnované prvnímu prezidentovi Československé republiky, jeho myšlenkám a filozofickým východiskům i životu v kontextu doby.
-
S noblesou, s radostí, se zaujetím. Osudy Charlotty Kotíkové – newyorské kurátorky a pravnučky TGM
„A hlavně nikomu neublížit tak, abyste se třeba už nemohl omluvit…“ Rozhlasové vzpomínání kunsthistoričky, newyorské kurátorky a pravnučky TGM.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »