Josef Sedloň

Narodil se v roce 1969 v Praze.

Jednou měsíčně vysílá živě středeční Čajovnu a připravuje hudbu do následujícího pořadu Mozaika, představuje novinky ze světa alternativní převážně elektronické hudby.

Vystudoval gymnázium a poté VŠE, obor zahraniční obchod. V květnu 1990 poprvé veřejně vystoupil coby DJ v klubu 007 na Strahově a za gramofony ho můžete občas vidět dodnes. Od podzimu 1990 začal připravovat v Českém rozhlase hudební pořad Nezávislá scéna. Později pracoval coby externí hudební redaktor na stanici ČRo Radiožurnál, hlavně v pořadu Mikroforum, a to až do roku 1995, kdy v Českém rozhlase ukončil i civilní službu.

Od roku 1991 až do současnosti působí na pražském Radiu 1, kde připravuje pět pořadů a také úterní denní vysílaní. V letech 1995 až 2003 byl spolumajitelem promotérské agentury Lighthouse, která do Čech dovážela přední zahraniční umělce z oblasti převážně moderní elektronické taneční hudby. V roce 2003 také připravoval týdenní hudební pořad Alternativa na stanici Radiožurnál. Od konce roku 2005 spolupracuje s pražským klubem Palác Akropolis na koncertní sérii Music Infinity.

Všechny články

Stránky