Narodila se a dětství prožila v Pardubicích, z nichž však vyrazila za dobrodružstvím a studiem postupně do Bechyně (SPŠK) a do Zlína (UTB). Jelikož si dlouho nebyla jistá, co chce dělat, až bude velká, většinu času trávila tím, že si četla. Nakonec ji zlákala Praha, kde na Fakultě humanitních studií Univerzity Karlovy absolvovala obor Elektronická kultura a sémiotika (na výběr zaměření měl tehdy nemalý vliv Umberto Eco). Reflexi přečtených knih i jiných kulturních zážitků zúročila v textech pro nejrůznější weby a periodika. Kulturními tipy, recenzemi a rozhovory přispívala mimo jiné do týdeníkových příloh Hospodářských novin (IN magazín, magazín Víkend a Ego) nebo do Magazínu MF Dnes. Působila i jako PR a pomáhala propagovat například činnost nakladatelství Portál, Národní knihovny ČR či vydavatelství OneHotBook. Fungovala také jako recenzentka a vedoucí literární rubriky kulturního webu Kulturissimo.cz. Fascinace literaturou ji nakonec přivedla k audioknihám, jimž se v letech 2014-2019 věnovala jako redaktorka ve vydavatelství OneHotBook a pak i ve vydavatelství Tympanum.
Ve vltavské Mozaice se tak šťastně vrací ke svým publicistickým kořenům. Stále tráví převážnou část volného času četbou, případně hovorem o knihách nebo audioknihách, zpravidla však dojde i na kinematografii, seriálovou tvorbu a design. Krom uvedeného relaxuje rovněž dlouhými procházkami či ve spánku.
Všechny články
-
Dekáda čtyřrukého ilustrátora. Duo Tomski&Polanski slaví 10 let společné tvorby
Už deset let spolu kreslí Lukáš Tomek a Ilona Polanská, známí jako ilustrátorské duo Tomski&Polanski. Jak při práci na projektech postupují a čím se inspirují?
-
KVÍZ: Věneček, nebo rakvičku? Vyzkoušejte si, nakolik znáte život a dílo Ladislava Fukse
Když se řekne „Spalovač mrtvol“, vzpomenete si na filmovou adaptaci nebo na prózu Ladislava Fukse, který se narodil před sto lety? Otestujte si své znalosti v našem kvízu.
-
Svět knihy Plzeň je sice komornější, ale i tak přináší zajímavá témata a velká jména
Už počtvrté se v Plzni koná literární festival a knižní veletrh Svět knihy. Nakolik se jeho plzeňská verze liší od té pražské, co mají společného a jaký program nabídne?
-
Řešíme papír, tisk, rozměry i balení. Waldenpress vydává knihy udržitelně z hlediska obsahu i formy
Jak poznat udržitelné nakladatelství a jaké nároky klást na knihy, které si kupujeme? Co to z hlediska nakladatele obnáší a za jakou cenu?
-
Stvoření Ladislava Fukse. Z jakých motivů složit obraz díla i osobnosti 100 let po narození?
24. září uplynulo sto let od narození spisovatele a poněkud tajuplné osobnosti Ladislava Fukse. Lze jeho dílo interpretovat bez toho, abychom vzali v potaz jeho život?
-
Pan Theodor Mundstock s Vladimírem Javorským v hlavní roli jako nové vltavské Večerní drama
Jsou věci, na které se nelze připravit, třeba cesta do koncentračního tábora. Anebo to jde? Román Ladislava Fukse Pan Theodor Mundstock jako nové vltavské Večerní drama.
-
Jedna noc, jedny Vinohrady. Noc literatury zve na devatenáct literárních zastávek
Sedmnáctý ročník festivalu Noc literatury se koná už zítra v duchu hesla Jedna noc, jedny Vinohrady.
-
Jak spolu souvisí udržitelnost, městská zeleň a literatura? Možná víc, než si myslíte
Chtěli byste se v týdnu udržitelnosti podívat, jaká městská zeleň vás obklopuje, jak se o ni město stará a k tomu se dozvědět něco o kulturním a literárním kontextu místa?
-
Dělat knihy není vůbec ekologické. Jak je to s udržitelností v nakladatelském světě?
Začíná týden udržitelného rozvoje. Jakým způsobem se dají aplikovat jeho zásady třeba na vydávání knih?
-
Chtěl jsem psát echtovní severské krimi, ale Kalmann mě nenechal. Osobitý hrdina okouzlil čtenáře
Islandské Fargo – takové přízvisko si vysloužil román Kalmann Švýcara Joachima B. Schmidta. Protagonistou je samozvaný šerif ze skomírající vesnice na severu Islandu.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »