Narodila se a dětství prožila v Pardubicích, z nichž však vyrazila za dobrodružstvím a studiem postupně do Bechyně (SPŠK) a do Zlína (UTB). Jelikož si dlouho nebyla jistá, co chce dělat, až bude velká, většinu času trávila tím, že si četla. Nakonec ji zlákala Praha, kde na Fakultě humanitních studií Univerzity Karlovy absolvovala obor Elektronická kultura a sémiotika (na výběr zaměření měl tehdy nemalý vliv Umberto Eco). Reflexi přečtených knih i jiných kulturních zážitků zúročila v textech pro nejrůznější weby a periodika. Kulturními tipy, recenzemi a rozhovory přispívala mimo jiné do týdeníkových příloh Hospodářských novin (IN magazín, magazín Víkend a Ego) nebo do Magazínu MF Dnes. Působila i jako PR a pomáhala propagovat například činnost nakladatelství Portál, Národní knihovny ČR či vydavatelství OneHotBook. Fungovala také jako recenzentka a vedoucí literární rubriky kulturního webu Kulturissimo.cz. Fascinace literaturou ji nakonec přivedla k audioknihám, jimž se v letech 2014-2019 věnovala jako redaktorka ve vydavatelství OneHotBook a pak i ve vydavatelství Tympanum.
Ve vltavské Mozaice se tak šťastně vrací ke svým publicistickým kořenům. Stále tráví převážnou část volného času četbou, případně hovorem o knihách nebo audioknihách, zpravidla však dojde i na kinematografii, seriálovou tvorbu a design. Krom uvedeného relaxuje rovněž dlouhými procházkami či ve spánku.
Všechny články
-
Jaká témata zpracovávají zahraniční autorky? Mozaika přináší rozhovory z festivalu Svět knihy
Viola Ardone, Donatella Di Pietrantonio nebo Nino Haratischwili, Petra Rautiainen či Naomi Wood a Mira Marcinów. S těmi všemi jsme si si na veletrhu Svět knihy povídali.
-
Svět knihy ve velkém. Červnový literární festival nabídl italské lahůdky, hlas svobody a řadu hostů
Žijí pro knihy. Leïla Slimani, Luigi Zoja, Nino Haratischwili, Etgar Keret nebo Viola Ardone, to je jen malý výsek hostů, kteří se letost účastnili veletrhu Svět knihy.
-
Nejkrásnější české knihy roku 2021. Ceny získal fotograficko-literární dokument nebo Zvukárium
Jaké jsou ty nejkrásnější odborné, beletristické, dětské, edukativní či výtvarné knihy loňského roku?
-
Denní dobrodružství. Autobiografické prózy Tove Janssonové skládají neobyčejnost z všedních střípků
Finsko-švédská spisovatelka a malířka Tove Janssonová není jenom autorkou Mumínků. Jak se její způsob vidění světa projevuje v její prozaické tvorbě pro dospělé?
-
Odvážný ponor do rozmanitostí světa. Cenu Jiřího Ortena 2022 získala básnická sbírka Měňagon
Vítězem 35. ročníku Ceny Jiřího Ortena, která se uděluje talentovaným autorům do 30 let, se stal básník Vojtěch Vacek.
-
Podnětné literární pátrání umožňuje číst klasický příběh jinak než jen coby romantický horor
Proč má smysl, aby román Frankenstein od Mary Shelley vyšel znovu a čím je specifická nová edice od nakladatelství TakeTakeTake?
-
Triumf superprodukcí. Nejlepší audioknihou roku 2021 je dokumentární audio-rekonstrukce Agent
Hlavní cenu ankety Audiokniha roku 2021 si odnesla „superprodukce“ Audiotéky nazvaná Agent. Získala i ocenění v kategorii dramatizace a nejlepší zvukový design.
-
Polská publicistka Margo Rejmer ve své druhé reportážní knize odhaluje totalitní kořeny Albánie
Oceňovaná polská reportérka a prozaička Małgorzata Rejmer se po své analýze rumunské společnosti vydala do Albánie. Výsledkem je kniha Bláto sladší než med.
-
Povídkový soubor Zapomnění Davida F. Wallace přináší návykové texty, které vyžadují čtenářské úsilí
Po povídkové sbírce Krátké rozhovory s odpornými muži vydalo nakladatelství Rubato česky i další prózy amerického spisovatele Davida Fostera Wallace.
-
Bílá Voda Kateřiny Tučkové reflektuje postavení žen v katolické církvi od 50. let po 21. století
Je kniha vyprávěním o řeholnicích za totality, Moravské podzemní církvi či o zapomenuté světici označené ve 13. století za heretičku?
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »