Narodila se v roce 1985 v Praze, kde vyrostla a prožila většinu dosavadního života. Studia humanitní vzdělanosti na Univerzitě Karlově v Praze jí přivedla k psaní o fakultním dění a následně do redakce zpravodajství MF DNES. Tam strávila celkem pět let a zároveň pokračovala ve studiu oboru Orální historie – soudobé dějiny. Magisterské studium ukončila v roce 2014 diplomovou prací nazvanou Sňatek v době normalizace: Příběhy žen, které se vdaly mezi lety 1970 a 1989.
V rámci své agendy se často věnovala kulturnímu dění, její největší vášní bylo a je divadlo. Nikdy ho nehrála, ale chtěla by. Přitahuje ji klasická i méně klasická činohra a improvizace. V její knihovně najdete všechno, co kdy česky vyšlo od Milana Kundery.
V roce 2013 dostala nabídku přejít z tištěného deníku do Českého rozhlasu, konkrétně pražské a středočeské redakce zpravodajství. Ráda přijala a v rozhlasové práci se našla. Ačkoli redakci po dvou a půl letech opustila a na dva roky odjela do Anglie, kde často a ráda sbírala poznatky o tamním dramatickém umění. Po návratu se vrátila k rozhlasové práci, tentokrát na stanici Vltava. Přispívá do kulturně-publicistického pořadu Mozaika, kde můžete slyšet její reportáže nebo rozhovory.
Ráda si rozšiřuje obzory. Pokud ji nepotkáte v divadle, tak buď cestuje, sportuje (aspoň se o to snaží) nebo čte. Má ráda smích, moravské víno a život.
Všechny články
-
Legendární pražské pivnice. Druhý domov i inspirace Jaroslava Haška
V Praze je jen málo hospod, do kterých spisovatel Jaroslav Hašek ve své době nezavítal. Popíjel v nich, ale také hodně psal...
-
Grandhotel Evropa nebo nádraží Vyšehrad. Kniha Prázdné domy vás provede jejich opuštěnými interiéry
K procházce do aktuálně opuštěných nebo zchátralých interiérů pražských vil, paláců i industriálních budov zve nová publikace Prázdné domy. Jejím autorem je Radomír Kočí.
-
Redaktor Karel Oujezdský je s Mozaikou celých pětadvacet let
U příležitosti 25. výročí Mozaiky jsme vyzpovídali nejstaršího člena naší redakce – výtvarného redaktora Karla Oujezdského. Jak vzpomíná na své rozhlasové začátky?
-
Po stopách Boženy Němcové v Praze: její život ovlivnil nedostatek peněz a časté stěhování
V Praze strávila Božena Němcová posledních téměř dvacet let svého života, ovšem adresu změnila minimálně dvanáctkrát.
-
K. H. Frank v Panenských Břežanech pobýval s rodinou, dnes je tam oceněná expozice Zločin a trest
Památkově chráněný areál v Panenských Břežanech nejprve obývaly benediktýnky, později významní prvorepublikoví podnikatelé a také prominentní nacisté.
-
Byl to člověk s moderními nervy. Historička umění Maria Szadkowska mluví o architektu Adolfu Loosovi
Zdálo se, že Maria Szadkowska se ve svém profesním životě bude věnovat historii slovanských jazyků. Dnes ale patří mezi špičkové odbornice na architekturu Adolfa Loose.
-
Od špinavých stánků po obchodní centra. Jak se proměnila místa kdysi živých trhů a tržnic v Praze?
Bývala to centra života našich předků. Jak vypadaly trhy a tržiště Starého a Nového Města a jak fungovaly slavné pražské tržnice? Odpovědi nabídne nový seriál Mozaiky.
-
Byla tu první sauna v Praze i bazén, nyní je památka opuštěná. Co bude s Domem kultury těla?
Dnes je památkově chráněná budova architekta Josefa Piskače z roku 1909 prázdná. Jak to v ní vypadá dnes a co s objektem plánuje jeho majitel – stát?
-
Divadelní začátky i první společná dovolená s Olgou. Památník Karla Čapka chystá sérii výstav
Jaký byl vztah bratří Čapků k lásce a k ženám? A jaké byly jejich divadelní začátky? O tom pojednává výstava Památníku Karla Čapka ve Staré Huti u Dobříše na Příbramsku.
-
Strahovský stadion jako čítanka stylů. Dnes je v žalostném stavu, říká historik architektury
Památkově chráněný stadion patří k největším areálům svého druhu na světě. Je unikátní svou velikostí i tím, jak s obří hmotou dokázali pracovat jednotliví architekti.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »