Narodila se do kulturně orientované a umělecky činné pražské rodiny. Od dětství se aktivně věnovala hudbě, tanci a divadlu. Zkušenost se snímky Andreje Tarkovského, Ingmara Bergmana, Federica Felliniho nebo Wima Wenderse ji ale nakonec dovedla k filmu. V roce 2005 zakončila studium filmové scenáristiky, dramaturgie a režie na FAMO. Její absolventský snímek Mikrosvěty získal několik cen na studentských filmových festivalech, byl oceněn i Cenou nadání Hlávkových. Ve studiu filmu i divadla následně pokračovala na FFUK. Filmovou a divadelní vědu absolvovala v roce 2013, ve stejném roce odmaturovala na pražské Konzervatoři Duncan Centre.
Od roku 2005 externě spolupracovala s Českou televizí. Jako pomocná režisérka a skriptka se podílela na vzniku řady dokumentárních filmů, jako režisérka a scenáristka krátce působila i v komerčním sektoru (TV Prima, 2012). Jako dramaturg a producent spolupracovala s filmovými festivaly v Česku (Festival dokumentárních filmů v Jihlavě, Festival francouzského filmu) a ve Francii (Aye Aye Film Festival, Cinéma du Réel, Cannes).
V roce 2013 nastoupila do Českého rozhlasu na místo kulturního redaktora se zaměřením na klasickou a alternativní hudbu. V lednu 2016 přijala nabídku podílet se na rozjezdu Kreativního HUBu, inovačního útvaru Českého rozhlasu. Do ledna 2017 působila tamtéž jako kreativní producent. Stála za realizací projektu Karel je King!, který prostřednictvím několika nových formátů, samostatného webového rozhraní i narozeninového eventu připomněl 700. výročí narození Karla IV. Projekt byl nominován na Křišťálovou lupu a poprvé v rozhlasové historii i na prestižní mezinárodní cenu Rose d´Or. Jako producentka se výrazně podílela také na pilotní podcastové sérii Českého rozhlasu, projektu Zhasni! pro Radio Wave.
Láska ke kultuře i sklon samostatně myslet a tvořit ji od ledna 2017 opět přivedly k výkonu novinářské profese. Na stanici Vltava tři roky působila jako kulturní publicista se zaměřením na literaturu. Do pořadu Mozaika přispívala především rozhovory s českými a zahraničními tvůrci a publicistickým zpracováním aktuálních literárních fenoménů a témat. Jako autorka a moderátorka se pravidelně podílela na vltavském kulturním magazínu ArtCafé, spolupracovala také na programové řadě Divadelních Reflexí. Čtyři roky následně jako dramaturg, autor a moderátor připravovala profilový rozhovor stanice, pořad Vizitka, do něhož zvala osobnosti ze všech oblastí kultury.
Miluje umění, život, své přátele a rodinu. Váží si všech přímých a nezáludných lidí, kteří se navzdory stavu věcí snaží vnášet pozitivní impulsy do kulturního, mediálního i veřejného prostoru.
Všechny články
-
Osudy Josefa Rauvolfa. Rozhlasové vzpomínání překladatele a publicisty
„Mohl jsem být šéfem gangu, bankéřem, mohl jsem sedět u mikroskopu a bádat, anebo taky slintat v kleci v blázinci,“ říká ve vltavských Osudech Josef Rauvolf.
-
Česká meziválečná tvorba nejsou jen Kupka, Štyrský a Toyen. École de Paris ve Valdštejnské jízdárně
Ve čtvrti Montparnasse připadají na jednoho Francouze dva cizinci a na pět lidí tři malíři, napsal v roce 1921 český básník Richard Weiner.
-
Ostravská městská galerie PLATO otevírá Postbauhaus. A nejen to…
Na konci června letošního roku se Ostrava loučila s prostorem Bauhausu, v němž šest let působila ostravská Plato Gallery.
-
Jeden z posledních fotografů klasického střihu, žijící legenda Bruce Weber vystavuje v Praze
Bruce Weber je ve světě fotografie pojem a nepřehlédnutelný fenomén. Proslavil se fotografickými sériemi pro módní časopisy a spoluprací s předními módními značkami.
-
Umění není bez diváka ničím. Obohatí jen ty, kdo se do něj odváží skočit, říká sochař Antony Gormley
S globální hvězdou sochařského oboru se u příležitosti jeho pražské prezentace setkala Markéta Kaňková.
-
Nenechme se manipulovat obrazy a buďme kritičtí, vybízí kniha V zajetí obrazů
Jak na nás působí obrazy, s nimiž se dennodenně setkáváme na internetu, sociálních sítích, v nejrůznějších médiích i ve veřejném prostoru?
-
Všechnu moc imaginaci! První česká antologie mapuje dramatickou tvorbu tuzemských surrealistů
Jaký vztah měli tuzemští tvůrci, vzývající jazyk snu, neosvícené hloubky lidské psychiky a volnost představivosti, k divadlu?
-
Jak kdyby autorka prožila s Kafkou jeho život, říká režisér nové vltavské četby Příběh proměny
Jak vznikala nová četba na pokračování o životě Franze Kafky? Šárka Jančíková a Markéta Kaňková se ptaly interpreta Aleše Procházky a režiséra Lukáše Hlavici.
-
Lucia Moholy byla inovátorka, která chápala fotografii jako kulturní médium, říká kurátor Jan Tichý
Kdo byla a jak se do dějin moderního umění zapsala Lucia Moholy? Někdejší oficiální fotografku Bauhaus teď představuje rozsáhlá výstava v pražské Kunsthalle.
-
Když se Řehoř Samsa stane spisovatelem. V Praze začala výstava inspirovaná Kafkovou Proměnou
„Když se Řehoř Samsa jednou ráno probudil z nepokojných snů, shledal, že se v posteli proměnil v jakýsi nestvůrný hmyz.“
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »