Vodičkova ulice z ptačí perspektivy. Funkcionalistický Palác EGAP láká na páternoster i nevšední výhledy
Funkcionalistický Palác EGAP ve Vodičkově ulici, postavený v letech 1927 až 1929, se letos poprvé zapojí do programu festivalu otevřených budov Open House Praha. Koncem 90. let zrekonstruovaný objekt s železobetonovou konstrukcí a několika vedlejšími trakty láká nejen dochovaným interiérem, ale také funkčním páternosterem a výhledy z balkonu nad Vodičkovou ulicí nebo střešní terasou.
Budova je navíc napojená na nejrozsáhlejší síť pasáží v Praze, která spojuje Václavské náměstí s ulicemi Štěpánská, Vodičkova a V Jámě. V jedné ze dvou robustních dvoran je instalována fontána z travertinových desek s mosaznými prvky, jejímž ústředním motivem je osmicípá hvězda.
Poslechněte si reportáž a projděte si funkcionalistickou stavbu včetně pasáže s mluvčím státní pojišťovny EGAP Janem Černým.
Palác EGAP | 17.–18. května 2025
Otevřeno: so, ne 10–18 hod.
Zpřístupněné prostory: vestibul budovy (prostor recepce), hlavní schodiště s funkčním páternosterem, 7. patro – kancelář generálního ředitele, zasedací místnost, střešní terasa s výhledem na Prahu, pasáž EGAP
Forma zpřístupnění: skupinové prohlídky s průvodcem
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
-
Případy Sherlocka Holmese, otce Browna, slečny Marplové a dalších anglických detektivů
-
Filip Topol: Mně 13. Raná autobiografická próza frontmana Psích vojáků
-
Žiletky ve vlasech: Divoký poeta Filip Topol v Sedmém nebi Moniky Načevy
-
Josef Topol: Hodina lásky. Hra o ničivé síle času s Janem Třískou v hlavní roli
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?
Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka


Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama
Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.