Narodila se v roce 1984 v Jablonci nad Nisou. S Českým rozhlasem začala spolupracovat v roce 2008, kdy na stanici Radio Wave začínala jako hudební redaktorka a kritička. O rok později se podílela na příspěvcích pro vltavské pořady Čajovna a Mozaika.
Vystudovala hudební vědu na FFUP a muzikoterapii na PdFUP a prošla také několika redakcemi hudebních i lifestylových časopisů. Od roku 2012 žije v Berlíně, kde pracuje jako novinářka na volné noze. Miluje cestování, objevování nových kultur, hudebních směrů i gurmánských specialit a piknikování v berlínských parcích.
Všechny články
-
Jazzmani na rodičovské: občas krize, jindy dobrý tvůrčí impuls
Jak moc ukrajuje rodičovství z umělecké dráhy nadaných jazzmanů a jazzmanek? Co všechno se v životě takových hudebníků změní s příchodem potomka?
-
Lesk a bída berlínských klubů: jazzman se tu uživí jen těžko
Jak se žije jazzmanům v hlavním německém městě? Pro zářijový Stop Time to zjišťovala Veronika Vlachová. Poslouchejte reportáž v audiu!
-
Spisovatelkou jsem se stala díky tomu, že se mi narodily tři děti, říká Viktorie Hanišová
Debutovala v roce 2015 úspěšným románem Anežka. Letos v dubnu uzavřela Viktorie Hanišová svou „mateřskou“ trilogii vydáním knihy Rekonstrukce.
-
Mussorgského Obrázky z výstavy dostaly v Berlíně roztančenou podobu
Deset obrazů, devítičlenný orchestr a osm tanečníků. Dílo Obrázky z výstavy Modesta Mussorgského se v berlínském muzeu Hamburger Bahnhof potkává s beatboxem.
-
Sázejte stromy a všímejte si jich, hlásá německý hudebník
Pantha Du Prince ve svém aktuálním projektu nazvaném Conference of Trees zvukově zachycuje komunikační procesy mezi stromy.
-
Pěkně křivý český design. Berlínští kurátoři přišli s teorií, že české umění je špičaté
Co charakterizuje český design? Berlínští kurátoři Wolfgang Binder a Bettina Güldnerová se domnívají, že je to špičatost, ostré hrany a geometrické mnohoúhelníky.
-
Devadesátky byly v Berlíně ráj. Výstava ukazuje barevný rozkvět i stinné stránky města po pádu Zdi
90. léta představovala pro německé hlavní město obrovský milník, který se teď snaží zmapovat multimediální výstava Nineties nedaleko Alexanderplatzu.
-
Vědecké umění, nebo umělecká věda? Projekt připravený pro berlínské planetárium spojuje obojí
Kreativita a zvědavost. Hlavní pilíře spojenectví vědy a umění. A také základ projektu dvou vizuálních umělkyň, které spolupracují se světovými vědeckými kapacitami.
-
V Berlíně zažila osamělost i pád komunismu. Libuše Jarcovjáková po 30 letech vystavuje na místě činu
Fotky nahých těl, rozlitého piva v U-Bahnu či muže, co přelézá během oné listopadové noci berlínskou zeď. Výstava vrací fotografku Libuši Jarcovjákovou zpátky do Berlína.
-
Pivo, Komenský, loupáky i krteček. Jaký osud čeká ostrůvky české kultury v Berlíně?
V německé metropoli se dají najít miniaturní ostrůvky Česka, díky kterým si zde žijící vlastenci připomínají atmosféru domoviny a Berlíňané objevují to, co s námi souvisí.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »