Jaroslava Haladová

redaktorka
Autorsky i dramaturgicky se podílí se na přípravě programové řady Čajovna.
02979865.jpeg

Narodila se v roce 1981 v Klatovech.

Autorsky i dramaturgicky se podílí se na přípravě programové řady Čajovna, ve víkendových nočních časech Čajovny vysílá rozhovory s tuzemskými spisovateli, dokumentaristy nebo designéry. Má na starosti web i FB profil pořadu.

Vystudovala PedF UK, obor český jazyk a literatura – základy společenských věd. V rozhlase se pohybuje od roku 2000. Prošla oddělením elévů, přes natáčení anket na ulicích a stříhání na páscích se propracovala k delším příspěvkům i pokročilejším technologiím. Spolupracovala na pořadu pro mladé Radium a po založení pořadu Čajovna na ČRo Vltava v roce 2002 se stala jednou z jeho stálých autorek. Od dubna 2005 je zaměstnaná jako redaktorka ČRo Vltava.

Natočila několik rozhlasových dokumentů, především pro ČRo Dvojku, za dokumentární reportáž Supermarket na kolečkách o posledních pojízdných prodejnách v Česku si odnesla hlavní cenu v kategorii Publicistika na soutěžní přehlídce REPORT 2008. V roce 2012 absolvovala roční školu tvorby rozhlasového dokumentu EBU Master School on Radio Features, kterou zakončila featurem Život jako hra, portrétem mezinárodně úspěšného pokerového hráče Martina Staszka.

Spolupracovala s Českou televizí, jako redaktorka a režisérka se podílela na přípravě publicistických magazínů Fokus ČT24 a kult_off.

Ve volných chvílích se ráda věnuje procházkám po moderní architektuře, výletům do hor a lesů nebo čtení detektivek.

Všechny články

Stránky