Židovské ghetto v Praze bývalo labyrintem, zažít ho můžete v kafkovské hře Hledá se Odradek

18. červen 2024

Saša Michailidis se ptá autora hry Hledá se Odradek, spisovatele a překladatele Ondřeje Buddeuse a místopředsedkyně Klubu Za starou Prahu Kateřiny Bečkové. Na pražském Josefově se můžete zapojit do venkovní hry Hledá se Odradek, která je založena na motivu jedné z povídek spisovatele Franze Kafky a díky níž můžete prozkoumat podobu Židovského města v jeho původní podobě, tedy před asanací na přelomu 19. a 20. století. Jak vypadalo?

Moderuje: Saša Michailidis
Editorka: Lenka Buriánková

Poslouchejte od pondělí do pátku od 16:30 živě na Vltavě nebo ze záznamu na našem webu, v aplikaci mujRozhlas a na dalších podcastových platformách.

Chcete nám něco vzkázat?
Své komentáře nebo tipy posílejte na adresu: akcent@rozhlas.cz.

Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.