Kdo zapaří Kafku? Hráč jako ruka osudu vláčí postavy absurdním labyrintem. Může dojít uspokojení?
U příležitosti 100. výročí úmrtí Franze Kafky přibyla k dalším projektům také počítačová hra Playing Kafka studia Charles Games, která vychází ze tří textů pražského spisovatele, jehož vize nesmyslnosti existence po jeho smrti dobyla svět. Neměla by ale taková hra být ze své podstaty frustrující, bezvýchodná a marná? Jak se volně dostupná adventura vyvíjela, komu je určena, co v ní hráči najdou a jak na ni reagují? A co čeká na konci nedokončených děl?
Ve hře zazní úryvky z jejích tří modulů Proces, Dopis otci a Zámek i hudba z nich; a vyjadřují se k ní ředitel a spoluzakladatel Charles Games Lukáš Kolek, spoluzakladatel studia, herní designér, odborník na Game Studies a pedagog Vít Šisler, technický ředitel studia Onřej Paška, výtvarníci, grafici i animátoři Ondřej Javora a Lucie Tvarohová, sound designér Vojta Zavadil a autor hudby Ondřej Zavadil ze studia Wombat i hráči Markéta Svitáková, Petr Průša a Zorka Kopecká.
Související
-
Mohou být videohry spouštěčem násilí u dětí a dospívajících? Nedá se to prokázat, tvrdí psycholožka
O vlivu PC her si povídá Saša Michailidis s 1. místopředsedkyní Asociace školní psychologie Janou Zapletalovou a předsedou Asociace českých herních vývojářů Pavlem Barákem.
-
Vývojáři bojují proti toxickému prostředí. Nezdravá komunita videohru neprodá, říká publicista
Saša Michailidis se ptá předsedy Asociace českých herních vývojářů Pavla Baráka a Jiřího Bigase z magazínu Vortex, který se zabývá videoherní kulturou.
-
Nezávislá videohra Afterglitch uhranula svět. Je mimořádná a vymyká se mainstreamové produkci
Saša Michailidis se ptá vývojáře nezávislých her, autora hry Afterglitch Vladimíra Kudělky a Jiřího Bigase z magazínu Vortex, který se zabývá videoherní kulturou.
Více o tématu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.