Mohou být videohry spouštěčem násilí u dětí a dospívajících? Nedá se to prokázat, tvrdí psycholožka
Jana Zapletalová, 1. místopředsedkyně Asociace školní psychologie, vysvětluje, že sice přibývá dětí s agresivním chováním, ale příčin je celá řada, nemůžeme vinit jen počítačové hry. Debatu na toto téma oživil výrok ministra školství o negativním vlivu videoher na psychický vývoj dětí a dospívajících. Podle Pavla Baráka, předsedy Asociace českých herních vývojářů, dochází ke kontrolám her už při jejich vzniku. Rodiče by měli kontrolovat, co a hlavně jak dlouho dítě hraje.
Poslouchejte od pondělí do pátku od 16:30 živě na Vltavě nebo ze záznamu na našem webu, v aplikaci mujRozhlas a na dalších podcastových platformách.
Chcete nám něco vzkázat?
Své komentáře nebo tipy posílejte na adresu: akcent@rozhlas.cz.
Související
-
Jak zvládnout digitální dětství svých dětí? Nebojte se chytrých technologií, radí odbornice
Prvního června se už 95 let oslavuje Mezinárodní den dětí. Jak zvládnout digitální dětství a je nutné bát se chytrých technologií?
-
Malé konce světa očima dětí. Jaké imaginární světy obsadili zombíci? A jak se jim tam daří?
Může nám ponor do popkulturního světa zombíků přinést úlevu a uvolnění? Prosincové ArtCafé můžete s nadsázkou brát i jako pokus o rekapitulaci právě uplynulého roku.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.