Danou problematiku v rozhlase sleduje už téměř dvacet let. Film má rád a rozradostní ho, když se něco kvalitního povede i v televizi. Obecně: svoji práci miluje a stejně tak i rozhlas, který považuje za magické médium plné možností.
Absolvoval Gymnázium Jana Keplera v Praze a Vysokou školu zemědělskou, dnes Českou zemědělskou univerzitu. Psal už na základní škole, na gymnáziu spoluvedl třídní časopis, a pero z ruky nepustil, ani když na stará kolena přešel k mikrofonu. Spolupracuje s některými tištěnými médii a napsal několik knížek. Za tu nejzásadnější považuje životopis režisérky Věry Chytilové, se kterou díky téhle práci intenzivně prožil více než dva roky. Dodnes si toho ohromně váží nehledě na množství úžasných vzpomínek, které mu po nich zůstaly.
Za tuhle knihu dostal i Cenu Egona Erwina Kische.
Před rozhlasovou praxí byl chvíli agronomem v JZD a čtyři roky pracoval jako terapeut duševně nemocných, což taky byla obrovská zkušenost. Poté, co se z něj stal novinář, absolvoval různá filmová a filmově-historická školení a kursy.
Vedle své každodenní, vlastně deníkářské rozhlasové zpravodajsko-publicistické práce si s velkou radostí občas odskočí k pořadům, jako jsou Telefonotéka nebo Výročí týdne.
Občas si ho pozvou do nějakých porot nebo výběrových komisí. Což bere i jako reprezentaci Českého rozhlasu, bez kterého by nic z toho nebylo. Stejně tak by nebyly nabídky na moderování nebo uvádění veřejně prezentovaných pořadů a besed.
Je šťastně ženatý – od roku 1989 pořád s jednou manželkou. Dvě děti už nejsou děti, ale zralé, dospělé osobnosti.
Život pokládá za dobrý. Ví, že v něm má štěstí.
Všechny články
-
Nejnovější snímek Akiho Kaurismäkiho Karaoke Blues je filmový klenot, říká kritička Alice Aronová
Nejnovější snímek kultovního finského režiséra Akiho Kaurismäkiho s názvem Karaoke Blues patřil na letošním filmovém festivalu v Cannes mezi filmové události.
-
Vzhůru do roku 1923! Šťastný rok Československé republiky
Pevná měna, hospodářství na vzestupu, Mnichov v nedohlednu. A velká vstřícnost státu ke kultuře.
-
Ohledávání hran lidské důstojnosti. A různé pravdy. Do kin jde snímek Přišla v noci
Tak trochu komedie, tak trochu horor, tak trochu psychologické drama. Skvěle natočené a skvěle zahrané.
-
Potřebujeme dnes hrdiny? I na to se ptá film Tomáše Mašína Bratři
Příběh útěku skupiny bratří Mašínů z komunistického Československa za železnou oponu je jedním ze zásadních příběhů naší novodobé historie.
-
Agnieszka Holland, Josef Mašín a Václav Havel. Jihlava už po 27. patří dokumentu
Na Vysočinu se opět sjíždí přemýšliví milovníci dokumentárního filmu. Organizátoři Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů v Jihlavě mysleli, jako vždycky, na všechno.
-
Myslel jsem si, že režie je prestižní povolání. Je to ale prestižní hobby, říká režisér Tomáš Klein
„Když si sednu před prázdný počítač, nic se neděje. Baví mě až dialog s provokativními partnery,“ říká režisér Tomáš Klein. Za takového partnera považuje i Jáchyma Topola.
-
Past na příběhy sklapla. Státní cenu za literaturu získal prozaik Jiří Kratochvil
Postmoderní hravost, literární experimenty, magický realismus, bizarnost, absurdita, groteska a brněnský genius loci. Státní cenu za literaturu 2023 dostal Jiří Kratochvil.
-
Policejní ponižování nepřátel lidu se nemění, říká režisérka filmu Hranice Agnieszka Holland
Po velkém úspěchu na festivalu v Benátkách a nečekaně příznivém přijetí ze strany polských diváků se hojně diskutovaná Hranice dostává i do českých kin.
-
Za války jsem nesměla být Hana, vzpomíná autorka knihy O Vinohradech, kdysi královských Hana Lamková
Loutkářka, herečka, výtvarnice a spisovatelka Hana Lamková přichází s knihou, která přes známou pražskou čtvrť přináší poutavě pojaté kulturně-společenské dějiny celé země.
-
Takový příběh bych se svým otcem rád zažil, říká režisér filmu Citlivý člověk Tomáš Klein
Režisér Tomáš Klein zfilmoval údajně nezfilmovatelnou knihu spisovatele Jáchyma Topola. Do kin tak přichází Citlivý člověk.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »