Danou problematiku v rozhlase sleduje už téměř dvacet let. Film má rád a rozradostní ho, když se něco kvalitního povede i v televizi. Obecně: svoji práci miluje a stejně tak i rozhlas, který považuje za magické médium plné možností.
Absolvoval Gymnázium Jana Keplera v Praze a Vysokou školu zemědělskou, dnes Českou zemědělskou univerzitu. Psal už na základní škole, na gymnáziu spoluvedl třídní časopis, a pero z ruky nepustil, ani když na stará kolena přešel k mikrofonu. Spolupracuje s některými tištěnými médii a napsal několik knížek. Za tu nejzásadnější považuje životopis režisérky Věry Chytilové, se kterou díky téhle práci intenzivně prožil více než dva roky. Dodnes si toho ohromně váží nehledě na množství úžasných vzpomínek, které mu po nich zůstaly.
Za tuhle knihu dostal i Cenu Egona Erwina Kische.
Před rozhlasovou praxí byl chvíli agronomem v JZD a čtyři roky pracoval jako terapeut duševně nemocných, což taky byla obrovská zkušenost. Poté, co se z něj stal novinář, absolvoval různá filmová a filmově-historická školení a kursy.
Vedle své každodenní, vlastně deníkářské rozhlasové zpravodajsko-publicistické práce si s velkou radostí občas odskočí k pořadům, jako jsou Telefonotéka nebo Výročí týdne.
Občas si ho pozvou do nějakých porot nebo výběrových komisí. Což bere i jako reprezentaci Českého rozhlasu, bez kterého by nic z toho nebylo. Stejně tak by nebyly nabídky na moderování nebo uvádění veřejně prezentovaných pořadů a besed.
Je šťastně ženatý – od roku 1989 pořád s jednou manželkou. Dvě děti už nejsou děti, ale zralé, dospělé osobnosti.
Život pokládá za dobrý. Ví, že v něm má štěstí.
Všechny články
-
Z filmového multimediální. Festival Finále Plzeň mění tvář
Film-iálový inter-kino-vizní. Takhle dnes pořadatelé svému festivalu říkají. Finále rozšiřuje nabídku žánrů i teritorií, odkud nabízené tituly pocházejí.
-
Zelené natáčení je jako návrat ke skandinávskému Dogmatu. Ale bez dogmatismu, říká Vratislav Šlajer
Zelená filmová produkce je v posledních letech velké téma. Ekologie proniká do filmových příběhů i forem natáčení.
-
Seriálem se dá vyjádřit všechno. Proto ho mají lidi rádi, říká ředitelka festivalu Serial Killer
Přestože organizátorům letos chybí dva promítací prostory, kino Scala a Divadlo Bolka Polívky, připravili skvělý program, který snad ještě převyšuje předcházející ročníky.
-
Měli jsme jen jednu šanci, říká režisér snímku Bod obnovy Robert Hloz
Při vzniku nového českého detektivního sci-fi filmu Bod obnovy měli jeho tvůrci velké ambice: chtěli vytvořit film, který tu ještě nebyl.
-
Uhlíkové kalkulačky, environmentální ambasadorka. Na FAMU chtějí natáčet zeleně
Jak vede své studenty k udržitelnému životu i natáčení pražská FAMU? O tom mluvil Tomáš Pilát s děkankou fakulty Andreou Slovákovou.
-
Příběh Mašínů rezonuje mužskou odvahou. Já za ním vidím hodně statečnosti, říká režisér Tomáš Mašín
Chtěl se stát výtvarníkem, přes studia nových médií se dostal k principu filmu, který ho polapil. Práce pro reklamu ho naučila tvořit příběhy a vystihnout podstatu věci.
-
Ve Fričově smrti je kus heroismu. Risk mu nevyšel, říká filmový historik Pavel Jiras
Historik Barrandova – i tak se dá charakterizovat Pavel Jiras. Jeho záběr je mnohem širší, ale k jeho nejzáslužnějším počinům patří knižní řada Barrandov Nezapomenutelní.
-
Plavu si, ani nevím jak, hlavně že mám střechu nad hlavou. Historie krytých bazénů v Praze
Samostatnou a významnou kapitolu v „koupací kultuře“ Čechů tvoří kryté plavecké bazény. Těm je věnován seriál Tomáše Piláta a Josefa Vomáčky Ve vlnách pod střechou.
-
Skvělý vypravěč, který nechtěl zahlcovat banalitami. Zemřel Pavel Taussig
Filmový historik, spisovatel, publicista a scenárista Pavel Taussig nás 24. srpna 2023 nečekaně opustil. Bylo mu čtyřiasedmdesát let.
-
Film, od kterého se nebudete moct odtrhnout. Jiří Mádl točí film Vlny o rozhlase a roce 1968
Scénárista a režisér Jiří Mádl právě pracuje na novém snímku. Film Vlny má oslavit hrdinství rozhlasových reportérů a techniků v roce 1968.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »