Není mým úkolem být na FAMU policistou, nejsilnější zbraní je slušnost, říká děkan David Čeněk
Situaci na filmové škole dnes po dvou aférách považuje za stabilizovanou. Důležitá je pro něj etika, konstruktivní diskuze a taky dobrá komunikace. Na FAMU už jako proděkan rozjel úspěšné mentoringy a pozval do Prahy celou řadu významných filmařů. Kde se vzala jeho vášeň pro kinematografii a nakolik prestiž FAMU stále žije z věhlasu Československé nové vlny? Ptá se Karolína Koubová.
Související
-
Design kultivuje. Ale podniky vnímají studenty jako levnou pracovní sílu, říká rektor UMPRUM Vybíral
Je potřeba, aby absolventi UMPRUM byli zruční, ale aby do designu, architektury a umění dokázali přenést taky emoce, zdůrazňuje staronový rektor UMPRUM Jindřich Vybíral.
-
Umění a medicína mají hodně společného, říká nový rektor Univerzity Palackého Martin Procházka
Narodil se v Ostravě, velký vklad do profesního i osobního života si přivezl ze Švédska a lékařství se učil v Olomouci. Teď se na zdejší Univerzitě Palackého stal rektorem.
-
Chceme dobré umělce i schopné manažery a produkční, říká děkan ostravské Fakulty umění
S žánrem performance je spjatá pomíjivost, kterou řada umělců vyhledává. „Vyčleňují se tak z komerční scény, chtějí pracovat nezávisle na kodifikaci umění jako zboží.“
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!
Jan Rosák, moderátor
Slovo nad zlato
Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.