Martin Františák: Dva chlapi za město. Ivan Trojan a Ladislav Frej ve hře o přátelství i zradě

6. únor 2024

Hlavní hrdina rozhlasové hry Martina Františáka Dva chlapi za město, emigrant Jan, žije na Ostrově v pozici trpěného cizince, který sice může vykonávat svou práci, ale musí se přitom spoléhat na pomoc „rodiny“ krajanů. Že ta pomoc má velmi svérázná a hlavně nepsaná pravidla, tuší. Jejich veškerý dosah ale pozná právě až během tohoto příběhu. Poslouchejte online po dobu čtyř týdnů po odvysílání.

Osoby a obsazení: Jan (Ivan Trojan), Ivan (Ladislav Frej), Nina (Dana Černá), Producent (Michal Pavlata), Kmotr (Ivan Řezáč), Komorník (Jan Přeučil), Číslo 12 (Valérie Zawadská), Centrála (Jana Stryková), Chlap (Igor Chmela), Herec (Petr Lněnička), Herečka (Andrea Elsnerová) a Hlas (Jan Novotný)
Dramaturgie: Martin Velíšek
Hudba: Marko Ivanovič
Režie: Hana Kofránková
Natočeno: 2011

V rozhlase debutoval dramatik a režisér Martin Františák jako autor textem Tvůj děda, následovaly hry Dva chlapi za město, Průtrž a Nejasné nebe. Je autorem rozhlasové úpravy hry Jana Balabána a Petra Motýla Bezruč?! a dramatizací Vančurova Konce starých časů a Adventu Jarmily Glazarové. Tyto tři texty v rozhlase i inscenoval.

autoři: Martin Velíšek , Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související