Loutkářská legenda – režisér a pedagog Josef Krofta

10. květen 2023

Rozhlasová koláž ze vzpomínek blízkých spolupracovníků a rozhlasových setkání s legendární osobností českého a světového loutkového divadla. Poslouchejte on-line po dobu čtyř týdnů po odvysílání.

Připravil: Pavel Krejčí
Režie: Pavel Krejčí
Natočeno: 2016
Natočeno v Českém rozhlase Hradec Králové.

V archivních nahrávkách uslyšíte Josefa Kroftu, Jakuba Kroftu, Martu Růžičkovou, Pavla Soukupa a herce z mezinárodního projektu Babylónská věž. Dále hovoří profesor Miloslav Klíma, hudebník Jiří Vyšohlíd, scénograf a profesor Petr Matásek, bývalá ředitelka loutkového divadla Drak Jana Dražďáková, bývalý ředitel Klicperova divadla v Hradci Králové Ladislav Zeman, režisérský tandem SKUTR – Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský, herec Jan Bílek a hudební skladatel Jan Jirásek.

Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.