Krapp a Cizinec
Roman Štětina
Stará díla v nových souvislostech – tentokrát s Milošem Nedbalem a Ivanem Trojanem. Další z minutových příspěvků k 90. výročí Českého rozhlasu, které z archivních nahrávek připravil Roman Štětina.
Ve hře hovoří Krapp z dramatu Samuela Becketta Krappova poslední nahrávka (1965, režie Josef Henke) a Meursault z Cizince Alberta Camuse v dramatizaci Jitky Škápíkové (1998, režie Lída Engelová).
Osoby a obsazení:
Krapp: Miloš Nedbal
Cizinec: Ivan Trojan
Výběr textů a kompozice: Roman Štětina
Dramaturgie: Kateřina Rathouská
Nejposlouchanější
-
Jean Paul: Doktor Škrtikočka jede do lázní. Rozmanité příběhy jednoho podivína a cynika
-
Umberto Eco: Foucaultovo kyvadlo. Napínavý příběh tajemných spiknutí, nebo úvaha o realitě a fikci?
-
Džuniči Saga: Zpověď šéfa jakuzy. Syrový pohled do srdce japonského podsvětí a fungování tamní mafie
-
Clare Dwyer Hogg: Sbohem. Svatopluk Skopal v příběhu o zradě, přiznání a (ne)možnosti vykoupení
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor

Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.