Kniha dnes bojuje o duši dítěte, říká nakladatelka Ivana Pecháčková
Pořádá festival Děti, čtete?!, který má naše nejmladší přivést ke knihám. Sama také přiznává, že už dnes těžko učte několikastránkové Balzacovy popisy postav, které jí dříve nedělaly problém. „Kdo začne s digitálem, je následně horší v četbě. Včetně dospělých,“ říká ve Vizitce. Jak vzpomíná na Ferlinghettiho, kterého provázela po Praze a lidé ho poznávali? A trumfují se ještě děti ve čtení? Ptá se Ondřej Cihlář. Repríza z 1. října 2024.
Související
-
Literatura je pro mě způsob, jak číst svět, nejhlubší čtení je překládání, říká Sára Vybíralová
Málokterý zahraniční spisovatel u nás vzbudil takový rozruch jako Francouz Édouard Louis. Píše o proměně z chudého, šikanovaného vesničana ve vzdělaného intelektuála.
-
Za protektorátu měla literatura roli, o které se nám dnes ani nezdá, říká historik Pavel Janoušek
„Knihu, o které bych přemýšlel jako o události, jsem dlouho nečetl. Okouzlení, kdy jsem s nadšením četl Škvoreckého, Párala nebo Vyskočila, je pryč,“ říká Pavel Janoušek.
-
Italská literatura se od české liší emocionalitou, my jsme větší cynici, říká ředitel Světa knihy
Chtěli bychom vzdát hold lidem, kteří žijí pro knihy, píší je, čtou, půjčují. Obor si prochází nelehkým obdobím, i Svět knihy by rád pomohl ukrajinskému knižnímu průmyslu.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?
Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka
Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama
Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.