Karla Bytnarová: Srdce na dlani

16. květen 2024

Nahrávka mezzosopranistky Karly Bytnarové obsahující písňové cykly českých autorů 20. a 21. století – Miroslava Raichla, Ilji Hurníka a Sylvie Bodorové. Hodnocení připravil Petr Veber.

(…) Karla Bytnarová se vyprofilovala jako interpretka velkého operního repertoáru, včetně Richarda Wagnera. Že se obrátila ke komorním písním, je skvělé, snaží se evidentně udržet kontakt s vlastí i s ozdravujícím tišším a intimnějším projevem, jehož udržování je pro pěvce nezbytností, pokud chtějí zůstat všestrannějšími a být schopni modelovat i náročné vokální party ve vší bohatosti výrazových odstínů. Karle Bytnarové se to na jejím písňovém projektu vcelku daří, i když nemůže úplně zastřít, že nejpohodlněji a nejobvykleji se asi cítí ve velkém zvuku. (…)

Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.