Polovecké tance z opery Kníže Igor

23. leden 2024

Digitální nahrávka ke streamování a downloadingu, která obsahuje slavné Polovecké tance z opery Kníže Igor Alexandera Borodina. Hodnocení připravil Petr Veber.

(…) Nahrávku pořídil dirigent Alexander Vedernikov, který vedl Velké divadlo v Moskvě vedl v letech 2001 až 2009. Byl také šéfdirigentem Královské dánské opery v Kodani a hudebním ředitelem Michajlovského divadla v Petrohradu. Zemřel v 56 letech v roce 2020. Čím nás teď mohou zaujmout hudebníci Velkého divadla v čele s Alexanderem Vedernikovem? Zažitou a zcela samozřejmou interpretací, protože v ruském prostředí jde o základní položku operního repertoáru. Vzpomeňme, že však například v Metropolitní opeře byla opera inscenována v druhém desetiletí 21. století v podstatě bezmála poprvé po sto letech. A tak určitě stojí za to, poslechnout si součást národního pokladu v podání těch, kteří ji (tu operu) mají v krvi. (…)

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.

Václav Žmolík, moderátor

tajuplny_ostrov.jpg

Tajuplný ostrov

Koupit

Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.