Widmann & Kožuchin. Záznam koncertu z festivalu Pražské jaro

23. červen 2021

Koncert se v rámci festivalu Pražské jaro odehrál 24. května 2021 v Anežském klášteře. Představil se zde rezidenční umělec Pražského jara 2021, skladatel a klarinetista Jörg Widmann. Spolu s ním vystoupil klavírista Denis Kožuchin, vítěz bruselské Soutěže královny Alžběty z roku 2010.

Robert Schumann: Fantazijní kusy op. 73
Jörg Widmann: Fantazie pro sólový klarinet. Jedenáct humoresek
Carl Maria von Weber: Grand duo concertant op. 48

Hrají Jörg Widmann (klarinet), Denis Kožuchin (klavír)
Připravila Monika Jägerová

Na koncertě zazněly skladby tří skladatelů, vedle Roberta Schumanna a Carla Marii von Webera to byly i dvě autorské skladby Jörga Widmanna. Jako první si poslechneme Fantazijní kusy op. 73 pro klarinet a klavír Roberta Schumanna, dále to bude Jedenáct humoresek pro sólový klavír a Fantazie pro sólový klarinet Jörga Widmanna a konečně Grand duo concerant op. 48 Carla Marii von Webera. Koncertem nás jako červená nit provází téma hudební virtuozity a pocty romantickým skladatelům.

Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová