Tjalling Halbertsma: Stepní říše

17. březen 2014

Zpráva o Mongolsku. Výběr z knihy nizozemského autora. Autor knihy měl možnost několikrát navštívit Mongolsko a tuto zemi poznat z více perspektiv, protože tu působil jako poradce úspěšného politika a pozdějšího mongolského prezidenta Nambaryna Enchbajara.

Pronikl nejen do zákulisí parlamentních voleb v hlavním městě Ulánbátaru, ale i do života chudých pastevců ve stepích. V knize vypráví své zážitky, popisuje památky a historii země, zvyky obyvatel a jejich nelehké živobytí v drsné přírodě.

Ačkoliv Česko a Mongolsko jsou země velmi vzdálené, a to jak zeměpisně, tak kulturně a historicky, mají společnou zkušenost s přechodem od totality ve stínu mocného Sovětského svazu k demokracii, což je také jedna z vrstev knihy, psané na pomezí žánru cestopisu, reportáže, historicko-politické studie a beletrie.


Účinkuje:Tomáš Kobr

Autor: Tjalling HalbertsmaPřeklad: Lenka ŘehováPřipravila: Vladimíra BezdíčkováRežie: Martina Schlegelová

Spustit audio

Nejposlouchanější

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.