Joshua Slocum: Sám na lodi kolem světa

28. květen 2016

Cestopis osamělého mořeplavce.

Desetidílnou četbu poslouchejte na Vltavě od 28. května 2016 vždy ve 23:00.

Web Hry a četba nabízí mluvené slovo zdarma on-line ještě týden po odvysílání. Audioknihy nejde stáhnout.

Joshua Slocum byl první člověk, komu se podařilo obeplout celý svět. Na malé lodi vlastní výroby sám vykonával funkci kapitána, prvního důstojníka i posádky. Když se 24. dubna 1895 vydal na cestu, bylo mu jedenapadesát let. Plavba trvala tři roky a dva měsíce, než 27. června 1898 dorazil zpět do Newportu v USA a stal se prvním osamělým mořeplavcem, co obeplul svět.


O své plavbě, plné nebezpečí, úskalí a nástrah, půvabně a skromně vypráví ve své knížce. Tato cesta byla a bude inspirací pro další odvážlivce a zůstane ztělesněním snů nesčetných majitelů lodí.


Čte: Igor Bareš

Autor: Joshua Slocum Překlad: Gabriela Nová Připravil: Milan ŠvihálekRežie: Michal Bureš

Čtěte také: Všechna dostupná díla na webu Hry a četba

autor: Tvůrčí skupina literárně-dramatické tvorby
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.