Poezie je jazykem každé doby. Vždy stojí trochu stranou, a proto může být stále čerstvá, říká básník Jakub Řehák
Za sbírku Past na Brigitu dostal básník Jakub Řehák krátce po třicítce Magnesii Literu. Své texty od roku 2007 shrnul do knihy Poezie ve věku vnějškovosti, a i ve Vizitce mluvil s Markétou Kaňkovou o vlivu sociálních sítí na psaní. Probrali ale i to, proč si v pětačtyřiceti připadá jako básník podezřele, jak jej ovlivnila knihovna doma v Uherském Hradišti, za jakých okolností se seznámil se surrealismem a jakou má souvislost báseň a film, který dva roky studoval. Repríza
Související
-
Vzdorovat smrtelnosti poezií je čiré bláznovství, ale nic jiného mi nezbylo, říká Miloš Doležal
Jako o krajině solitérů a melancholie mluví básník Miloš Doležal o rodné Vysočině. Bytostně spojený je s ní i farář Toufar, jehož osudy mapoval vltavský host detailně.
-
Žádná ezoterika. Čaj je spojení estetiky, zen buddhismu, poezie a keramiky, říká básník Ivo Hucl
Psal už jako kluk pod vlivem Františka Gellnera a Josefa Kainara. „Měl jsem chuť zachytit svou zkušenost se situací, s člověkem,“ říká Ivo Hucl, básník a kurátor.
-
Žijeme v práci, nikoliv s nejbližšími. Proto o tom píšu, říká básník Roman Polách
Ve Vizitce s Evou Lenartovou ale probral třeba i to, proč lidé rádi čtou regionální knihy, jako je Šikmý kostel.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Tohle není povídání na dobrou noc, k zamyšlení určitě.
moderátor Jan Pokorný


Tata a jeho syn
Autorské povídky známého divadelníka a spisovatele A. G. v jeho vlastním podání. Tata a jeho syn je sbírkou úsměvných příběhů na motivy skutečných událostí, ovšem ve skutečných kulisách a především ve skutečné době.