Po revoluci jsme jako studenti utvářeli podobu školy. Od té doby se snažím být angažovaný, říká děkan Fakulty umění a architektury Jan Stolín
Jako umělec se zabývá reinterpretací místa a rád využívá technologie „z jiného světa“; mluvit o kořenech fascinace jedničkami a nulami ale považuje za příliš intimní. Aktuálně se po letech vrací ke kresbě a malbě, coby nový děkan liberecké Fakulty umění a architektury chce pak úžeji propojit město a školu. Ta je podle něj základním hnízdem myšlení, na kterém by budoucí absolventi měli ve svých profesích stavět. S Janem Stolínem vedl rozhovor Liberečan David Hamr.
Související
-
Plzeň trpí myšlenkovou setrvačností. Města na západ od nás se mění rychleji, říká architekt Klíma
Znalosti praxe i teorie umění a architektury 20. století využívá Petr Klíma k její popularizaci. Se spolkem Pěstuj prostor hledá cesty, jak život v Plzni zlepšit.
-
Dělat věci jednoduše mě naučila Alena Šrámková, s lávkou HolKa jsem spokojený, říká architekt Tej
Národní cenu za architekturu letos získala Štvanická lávka v Praze, která je dílem autorů Petra Teje, Marka Blanka, Jana Mourka, Aleše Hvízdala a Jana Hendrycha.
-
Je třeba vrátit se k patnáctiminutovému městu krátkých vzdáleností, říká architekt Osamu Okamura
Osamu Okamura učí architekturu a urbanismus. S Ondřejem Cihlářem mluvil ve Vizitce i o dostupném bydlení a důležitosti sousedských komunit.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Hurvínek? A od Nepila? Teda taťuldo, to zírám...
Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka
3 x Hurvínkovy příhody
„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka