Dělat věci jednoduše mě naučila Alena Šrámková, s výslednou podobou lávky HolKa jsem moc spokojený, říká architekt Petr Tej
Hostem Ondřeje Cihláře byl Petr Tej, mostní inženýr, pedagog, jeden z autorů bílé betonové Štvanické lávky a muž, který se na rekonstrukce mostů vydrží i na dovolené dívat celé hodiny. Štvanická lávka, která je dílem autorů Petra Teje, Marka Blanka, Jana Mourka, Aleše Hvízdala a Jana Hendrycha, letos získala Českou cenu za architekturu. Repríza z 31. srpna 2023.
Petr Tej se narodil na soutoku Vltavy a Labe, vyrůstal v Lužci nad Vltavou na jediném ostrově v České republice, kde také navrhl tolik potřebnou lávku, a když mluví o inspiraci, zmiňuje svou učitelku z ČVUT architektku Alenu Šrámkovou i způsob, jakým skládal hudbu J. S. Bach.
Související
-
Logo, židle, stůl – mrknete na ně a máte jasno, říká architekt Martin Hrdina
Brněnské kavárny Tungsram, Art, Alfa, Humpty Dumpty. Těm vtiskl originální podobu architekt a grafický designér Martin Hrdina. Od dětství ho to táhlo k výtvarnému umění.
-
Stavbu zachránit, repasovat, vložit do ní něco nového. To je můj tvůrčí jazyk, říká architekt Franta
Máte rádi funkcionalismus? A chtěli byste ho vidět? Muž z Vinohrad, architekt Petr Franta, nabízí ve své nové knížce příběh pražské Londýnské ulice.
-
Je třeba vrátit se k patnáctiminutovému městu krátkých vzdáleností, říká architekt Osamu Okamura
Osamu Okamura učí architekturu a urbanismus. S Ondřejem Cihlářem mluvil ve Vizitce i o dostupném bydlení a důležitosti sousedských komunit.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.
Václav Žmolík, moderátor
Zmizelá osada
Dramatický příběh viny a trestu odehrávající se v hlubokých lesích nenávratně zmizelé staré Šumavy, několik let po ničivém polomu z roku 1870.