Oscar Wilde: Strašidlo cantervillské

Duch sira Simona po staletí straší na zámku Canterville. Jeho nový majitel, vyslanec Spojených států amerických, jakožto osvícený muž na strašidla nevěří. Crazy muzikál na námět stejnojmenné novely.

Poslouchejte na Vltavě 28. listopadu 2015 ve 14:00. Po odvysílání se hra objeví také na stránce Hry a literatura. Zůstane tam až do pátku4. prosince 2015.


Při prodeji typického anglického sídla se ukázalo, že americký velvyslanec zámek kupuje s pozůstatkem – s rodovým strašidlem z patnáctého století, manželem původní majitelky Eleonory de Canterville. Strašidlo si odpykává svůj trest za násilný čin, spáchaný na vlastní ženě. A jen romatická láska, v tomto případě básnivého mladíka k Virginii, dceři velvyslance, zbaví strašidlo prokletí a zámek strašidla.


Osoby a obsazení: sir Simon a lord Canterville (Stanislav Neumann), slečna Umneyová (Dana Medřická), vyslanec Otis (Bohumil Záhorský), paní Otisová (Vlasta Fabianová), Virginie (Jana Drbohlavová), Washington (Jaroslav Kepka), vévoda Cecil (Josef Zíma), sekretářka (Drahomíra Fialková), společnost u Otisů (Vlastimil Hašek, Karel Fořt, Jaroslava Drmlová, Miloš Zavřel a Artur Šviha)

Autor: Oscar Wilde Překlad: Jiří Zdeněk NovákDramatizace: Jiří Roll a Jaroslav PourDramaturgie: Dalibor ChalupaHudba: Miloslav DucháčRežie: Jiří Roll

Natočeno v roce 1969.

Čtěte také: Všechna dostupná díla na webu Hry a literatura

autor: Tvůrčí skupina literárně-dramatické tvorby
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Děsivá freska válečné krajiny, u které se nepřestávám smát.

Petr Gojda, slovesný dramaturg, Centrum výroby Českého rozhlasu

Osudy dobrého vojáka Švejka

Osudy dobrého vojáka Švejka KOMPLET

Koupit

Pro jedny šťastný blb a ignorant, pro druhé vychytralý šašek. Pro nadporučíka Lukáše boží dobytek. Pro jedny ikona totálního odcizení a nihilismu, pro jiné bojovník proti válce, pro další anti světec a antihrdina. Čte Oldřich Kaiser