Truman Capote: Luční harfa

Příběh prazvláštní jižanské rodiny a jejího originálního zdravotního receptu je plný fantazie, jemného humoru a poezie.

Poslouchejte na Vltavě 28. května 2016 ve 14:00. Po odvysílání se hra objeví také na stránce Hry a četba. Zůstane tam až do pátku 3. června 2016.

Web Hry a četba nabízí mluvené slovo zdarma on-line ještě týden po odvysílání. Audioknihy nejde stáhnout.


Autobiografická knížka známého amerického autora Trumana vypráví o dětství, které chlapec strávil po smrti rodičů v podivínské domácnosti svých tet, tiché a romantické Dolly a podnikavé leč diktátorské Vereny. Dospívající Collin si samozřejmě víc rozumí se svobodomyslnou Dolly, která miluje přírodu a vyrábí podle starého receptu úspěšný léčivý preparát.


Osoby a obsazení: Kateřina (Libuše Havelková), Collin Talbo (Vítězslav Jandák), Dolly Talbová (Jana Štěpánková), Verena Talbová (Jiřina Petrovická), dr. Morris Ritz (Ivo Gübel), soudce Charlie Cool (Josef Patočka), Pastorova žena (Vítězslava Waldová), Pastor (Vladimír Huber), Holič (Svatopluk Skládal), pekařka (Ludmila Burešová), poštmistr (Jaroslav Cmíral), šerif (Milan Mach), Maude Riordanová (Miroslava Hozová), Milunka Dallasová (Daniela Hlaváčová) a vypravěč (Josef Červinka)

Autor: Truman Capote Překlad: Šimon PellarRozhlasová úprava: Daniela MrázkováDramaturgie: Jaroslava StrejčkováHudba: Jiří VáchalRežie: Josef Červinka

Natočeno v roce 1975.

Čtěte také: Všechna dostupná díla na webu Hry a četba

autor: Tvůrčí skupina literárně-dramatické tvorby
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.