V této práci využívá zkušenosti ze své bohaté žurnalistické praxe. Už při studiu na pedagogické fakultě totiž externě spolupracoval s Českým rozhlasem a přispíval do různých periodik, ve kterých se mj. zaměřoval na literaturu a divadlo. Právě zájem o literaturu ho přivedl ke studiu učitelského oboru s kombinací český jazyk a ruský jazyk.
Později pracoval dvanáct let v redakcích stanic Českého rozhlasu Regina a Region, střední Čechy, kde se intenzivně věnoval kulturnímu zpravodajství a publicistice. Připravoval například pořady Za oponou, Mikrofórum, Týden v kultuře nebo příspěvky o knižních novinkách a psal fejetony. Svými rozhovory a reportážemi ze středních Čech přispíval několik let do vltavské Mozaiky.
V publicistických pořadech se často zaměřoval na zajímavosti z naší historie a otevíral nejrůznější sociální témata. Ta zpracovával i v mnoha rozhlasových dokumentech pro celoplošné stanice. Nejbližší mu byla tvorba dokumentárních portrétů.
Novinářské zkušenosti si rozšířil také během působení na Úřadu ústřední rady Církve československé husitské v redakci komunitního periodika - církevního týdeníku Český zápas. Jako editor dnes připravuje živé vysílání a podílí se na jeho hladkém průběhu. Baví ho práce v týmu rozhlasových kolegů.
Ve volném čase čte (především světovou literaturu), cestuje, zajímá se o historii a současnost křesťanství i dalších monoteistických náboženství a mezináboženský dialog.
Všechny články
-
Hostující hudební dramaturg Mozaiky Milan Cais nejen o Tata Bojs a novém filmu k 35. výročí kapely
Bubeník, zpěvák a textař hudební skupiny Tata Bojs a jeden z autorů vltavského pořadu Sedmé nebe se stal na chvíli naším hostujícím hudebním dramaturgem.
-
O hudební dráze jsem vždycky snil a je to lepší, než jsem si to představoval, říká Igor Orozovič
Podzimní koncertní šňůra, taneční představení The Choice nebo role Claudia v Shakespearově Hamletovi na prknech Národního divadle. Co všechno chystá Igor Orozovič?
-
Jiří Rožeň o hostování v zahraničí a spolupráci s Národním divadlem
Dirigent Jiří Rožeň mluvil o svých profesních zkušenostech ve vltavské Mozaice a také se pro čtvrteční ráno 14. září stál jejím hudebním dramaturgem.
-
Kateřina Kněžíková: Jsem hrdá na to, že máme tolik úžasných skladatelů a umělců
Ranní Mozaika měla speciálního hosta a s ním i speciální hudební výběr. Úlohy hudební dramaturgyně se ujala operní pěvkyně Kateřina Kněžíková.
-
Sto let rozhlasového vysílání u nás. Mozaika si pro dnešní výročí připravila speciální program
„Českému rozhlasu bych přála, aby si uvědomil, že podporuje a vytváří kulturnost národa,“ řekla operní pěvkyně Dagmar Pecková v rozhovoru ve speciální ranní Mozaice.
-
Sto hlasů rozhlasu. Dokumentární kompozice mapuje sto let historie naší země i rozhlasového vysílání
Zvukové dějiny na rozhlasových vlnách – takový podtitul nese dokument Bronislavy Janečkové. K blížícímu se 100. výročí začátku rozhlasového vysílání ho uvedeme na Vltavě.
-
Nenechat se zmanipulovat žádným systémem. O tom je podle Vasila Fridricha román Hlava XXII
Jeden z nejvýznamnějších protiválečných románů 20. století s názvem Hlava XXII otevíráme aktuálně ve vltavské Četbě na pokračování. Autor by se letos dožil sta let.
-
Šest pater soch a objektů Davida Černého. Na Smíchově se otevřelo Musoleum
David Černý otevřel na pražském Smíchově své muzeum – přesněji novou galerii Musoleum.
-
Obrovské tělo, v jehož prostoru se odehrává řada příběhů. Eva Koťátková představila novou instalaci
Eva Koťátková patří k nemnoha českým výtvarným umělcům, kteří se dokázali prosadit i v zahraničí. Její poslední pražská výstava nese název Moje tělo není ostrov.