Danou problematiku v rozhlase sleduje už téměř dvacet let. Film má rád a rozradostní ho, když se něco kvalitního povede i v televizi. Obecně: svoji práci miluje a stejně tak i rozhlas, který považuje za magické médium plné možností.
Absolvoval Gymnázium Jana Keplera v Praze a Vysokou školu zemědělskou, dnes Českou zemědělskou univerzitu. Psal už na základní škole, na gymnáziu spoluvedl třídní časopis, a pero z ruky nepustil, ani když na stará kolena přešel k mikrofonu. Spolupracuje s některými tištěnými médii a napsal několik knížek. Za tu nejzásadnější považuje životopis režisérky Věry Chytilové, se kterou díky téhle práci intenzivně prožil více než dva roky. Dodnes si toho ohromně váží nehledě na množství úžasných vzpomínek, které mu po nich zůstaly.
Za tuhle knihu dostal i Cenu Egona Erwina Kische.
Před rozhlasovou praxí byl chvíli agronomem v JZD a čtyři roky pracoval jako terapeut duševně nemocných, což taky byla obrovská zkušenost. Poté, co se z něj stal novinář, absolvoval různá filmová a filmově-historická školení a kursy.
Vedle své každodenní, vlastně deníkářské rozhlasové zpravodajsko-publicistické práce si s velkou radostí občas odskočí k pořadům, jako jsou Telefonotéka nebo Výročí týdne.
Občas si ho pozvou do nějakých porot nebo výběrových komisí. Což bere i jako reprezentaci Českého rozhlasu, bez kterého by nic z toho nebylo. Stejně tak by nebyly nabídky na moderování nebo uvádění veřejně prezentovaných pořadů a besed.
Je šťastně ženatý – od roku 1989 pořád s jednou manželkou. Dvě děti už nejsou děti, ale zralé, dospělé osobnosti.
Život pokládá za dobrý. Ví, že v něm má štěstí.
Všechny články
-
Modrý samet, Městečko Twin Peaks, Mulholland Drive… Práce Angela Badalamentiho pro režiséra Lynche
Hudební skladatel Angelo Badalamenti má rád Prahu. Nahrával tu hudbu k některým slavným filmům Davida Lynche, a městu dokonce věnoval kompozici Snapshot from Prague.
-
Svět přišel o Davida Lynche. Kultovní mistr filmového surrealismu zemřel ve věku 78 let
Ve věku 78 let zemřel americký režisér David Lynch, který proslul mimo jiné seriálem Městečko Twin Peaks nebo filmem jako Modrý samet.
-
Naše hrdinka je novodobá Antigona, říkají tvůrci filmu Nikdo mě nemá rád
Do kin přichází český snímek Nikdo mě nemá rád. Tak trochu melancholické drama natočili tvůrci ceněného opusu Já, Olga Hepnarová Tomáš Weinreb a Petr Kazda.
-
Filmovou přehlídku KVIFF Classics zahájí zrestaurovaný film Věry Chytilové Kalamita
Přehlídka letos reflektuje 100. výročí narození tří filmových velikánů – herců Paula Newmana a Petera Sellerse a režiséra Roberta Altmana.
-
Zapomenuté poklady české kinematografie na novém YouTube kanálu
Česká filmová klasika je bohatá, má mnoho podob, ale řada snímků zůstává nepovšimnuta. Národní filmový archiv se rozhodl je postupně zpřístupňovat.
-
Bisexualita, polyamorie… Hlavním tématem jsou vztahy, říká o svém románu Šest dnů Tomáš Padevět
Grafický designér a hudební vydavatel se vrhl na čistě fiktivní beletrii, i když to není jeho literární prvotina. Tou byla kniha Carmen: skutečný život Hany Hegerové.
-
Papuánci vypadají, že vás chtějí sníst. Zachránily nás loutky, říkají herci Pavel Liška a Jan Révai
Dva herci se spolu s kameramanem vydali na cestu po ostrově Papua-Nová Guinea. Nebezpečí číhalo na každém kroku. Číhali tu i skvělí Papuánci, kteří pomohli, uklidnili.
-
Do českých kin přilétá Saint-Exupéry
Kde se vzal Malý princ? Kdo byl jeho předobrazem? I to se dozvíte z rozhovoru s režisérem snímku Saint-Exupéry, který putuje do českých kin.
-
Chlebíčkáři, knedlíkáři a dojížďáci aneb Panoptikum věčně natřískaných automatů
Ale byli tu i další: buřtaři, párkaři, sekaňáci, omáčníci, milovníci majonézových salátů, falešného humra, pivaři, ctitelé tvrdého alkoholu či polívkáři.
-
Echt – film o malíři Janu Mertovi. Byla to příjemná rodinná záležitost, říká režisér–syn Tomáš Merta
Jan Merta patří k nejvýznamnějším současným českým výtvarníkům. Umělcův portrét natočil jeho syn, režisér Tomáš Merta.
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »