Danou problematiku v rozhlase sleduje už téměř dvacet let. Film má rád a rozradostní ho, když se něco kvalitního povede i v televizi. Obecně: svoji práci miluje a stejně tak i rozhlas, který považuje za magické médium plné možností.
Absolvoval Gymnázium Jana Keplera v Praze a Vysokou školu zemědělskou, dnes Českou zemědělskou univerzitu. Psal už na základní škole, na gymnáziu spoluvedl třídní časopis, a pero z ruky nepustil, ani když na stará kolena přešel k mikrofonu. Spolupracuje s některými tištěnými médii a napsal několik knížek. Za tu nejzásadnější považuje životopis režisérky Věry Chytilové, se kterou díky téhle práci intenzivně prožil více než dva roky. Dodnes si toho ohromně váží nehledě na množství úžasných vzpomínek, které mu po nich zůstaly.
Za tuhle knihu dostal i Cenu Egona Erwina Kische.
Před rozhlasovou praxí byl chvíli agronomem v JZD a čtyři roky pracoval jako terapeut duševně nemocných, což taky byla obrovská zkušenost. Poté, co se z něj stal novinář, absolvoval různá filmová a filmově-historická školení a kursy.
Vedle své každodenní, vlastně deníkářské rozhlasové zpravodajsko-publicistické práce si s velkou radostí občas odskočí k pořadům, jako jsou Telefonotéka nebo Výročí týdne.
Občas si ho pozvou do nějakých porot nebo výběrových komisí. Což bere i jako reprezentaci Českého rozhlasu, bez kterého by nic z toho nebylo. Stejně tak by nebyly nabídky na moderování nebo uvádění veřejně prezentovaných pořadů a besed.
Je šťastně ženatý – od roku 1989 pořád s jednou manželkou. Dvě děti už nejsou děti, ale zralé, dospělé osobnosti.
Život pokládá za dobrý. Ví, že v něm má štěstí.
Všechny články
-
Sochař slavných českých filmů. Osudy českého kameramana Ivana Šlapety
Ivan Šlapeta jako sochař slavných českých filmů. Skrze kameru vytvářel jejich těla i tváře. Jakož i těla a tváře herců a hereček, krajin, měst, domů a obydlí.
-
Zuzana Čaputová byla z výsledného vyznění nešťastná, říká režisér dokumentu Prezidentka
Dokument sledující celý prezidentský mandát Zuzany Čaputové se teď vydává na cestu českými kiny.
-
Sama si zasadila třináct bodných ran, tři přímo do srdce. Do kin vstupuje dokument Aneta
Sebevražda devíti bodnými ranami nožem? Film Aneta se vrací k deset let starému případu a jeho vyšetřování, s jehož výsledky se mnozí dodnes nesmířili.
-
Vášeň, ego a obrovské nasazení. V tom se architektura podobá filmu, říká režisér Zajíček
Jaká byla architektura socialistického Československa? A jaké byly možnosti architektů? I na tyto otázky odpovídá celovečerní dokumentární film Architektura ČSSR 58–89.
-
Smetana má pomníků dost, další jsem mu stavět nechtěl, říká režisér Marek Najbrt
Co spojuje životopisný film o posledních šestnácti letech Bedřicha Smetany a celovečerní kinodokument o výpravě do Papui-Nové Guinei? Je to osoba Marka Najbrta.
-
Film o smrti chce změnit pohled na život. Režisérovi pomáhají Raymond Moody nebo Stanislav Grof
Jak u nás běžně přijímáme smrt? Jak bychom ji mohli přijímat? A co je po smrti? Na tyhle otázky se snaží odpovědět nový film Viliama Poltikoviče Tajemství smrti.
-
Za dokumenty do Ji.hlavy. Začíná 28. ročník Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů
A je to tady! Kinofilmové se opět vydávají do Jihlavy, která se skrze renomovaný festival zase po roce stává centrem dokumentárního filmu.
-
Česká kina hlásí Výjimečný stav. Jan Hřebejk přichází s bláznivou komedií
V hlavních rolích: dezinformace, podvody a žurnalistické svědomí. A tohle všechno zabaleno v čisté komedii. Právě veselohru chtěl režisér Jan Hřebejk natočit.
-
Oscar zrozený z hecu. Studenti Filmové akademie Miroslava Ondříčka v Písku mají studentského Oscara
Česko má dalšího studentského Oscara. Konkrétně ho získali tvůrci ani ne půlhodinového dobového dramatu Krajan.
-
V grafickém designu byli Češi vždycky machři. Ať se člověk podíval kamkoliv
Jak říká jeden z režisérů Petr Smělík, jde o průlet tím, co krásného jsme tady v posledních stech letech měli a máme. A že toho je opravdu dost!
Stránky
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- …
- následující ›
- poslední »