Malá noční hudba, Osudová symfonie, Novosvětská nebo Labutí jezero. Připomeňte si s námi ikonická díla klasiky
Prozpěvujete si nebo broukáte si melodii a nemůžete si vzpomenout, kde jste ji slyšeli nebo kdo ji napsal? Právě pro vás je určeno sedm Poledních koncertů se slavnými díly klasiky.
Nezahltíme vás dlouhými komentáři k jednotlivým skladbám, hlavní slovo totiž bude mít hudba. Během pracovního týdne to budou symfonické skladby a skladby z oblasti staré hudby, v sobotu zazní komorní tvorba a chrámová díla dostanou prostor v neděli.
Související
-
Antická literatura v evropské hudbě. Poslechněte si Polední koncerty Martina C. Putny
Od Homéra přes lyriku a tragédii až do Říma a ještě dál. Trochu neobvyklý cyklus poledních koncertů připravil profesor Martin C. Putna.
-
Přelet nad hudebními dějinami. Lukáš Hurník uvádí Polední koncerty věnované hudbě v proměnách času
Jak zněla hudba v proměnách času od svého vzniku v jeskyních pravěkých lovců až po koncertní sály 20. století? Hudební dějiny svižně a s nadhledem komentuje Lukáš Hurník.
-
Recitál jako křest ohněm a rozhlasovými mikrofony. O nejnáročnější interpretační disciplíně
Recitálem se rozumí většinou celovečerní vystoupení s důrazem na jediného umělce. Ten tak podává ucelenou zprávu o své aktuální interpretační a psychické kondici.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...
Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka


Lidský faktor
Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová