Hudba a vítězství! Znojmo zve na 18 dní hudby a vína. Třeba s Adamem Plachetkou nebo Pavlem Šporclem

9. červenec 2024

Oslavný, vzpomínkový i mimořádně nabitý. Přesně takový bude jubilejní 20. ročník Hudebního festivalu Znojmo, který potrvá do 28. července. Organizátoři připravili přes 35 projektů. Uvedou hned dvě opery ve vlastní produkci, tři výroční koncerty mapující historii festivalu i koncert na vodě nebo ve slaměném amfiteátru.

Těšit se můžete na koncert Pavla Šporcla, Adama Plachetky a dalších skvělých interpretů z oblasti klasické hudby. Na své si přijdou také milovníci a milovnice cimbálové muziky, swingu, jazzu… Jako hlavní tahák vidí umělecký ředitel Roman Válek bezpochyby v uvedení slavného oratoria Antonia Vivaldiho Juditha Triumphans, na které se mohou návštěvníci a návštěvnice festivalu těšit 25. července. Pro děti, ale nejen pro ně, je zase na programu opera Porucha na lodi Nautilus. Poslechněte si celý rozhovor s uměleckým ředitelem festivalu Romanem Válkem, ve kterém prozrazuje, co dalšího festival chystá a co si rozhodně nenechat ujít. A že toho není málo! 

Hudební festival Znojmo 2024
Hudba a vítězství
20. ročník | 10.–28. července 2024

Hudební festival Znojmo

autor: Daniel Jäger
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.