ZUŠlechťujeme uměním. Celostátní festival ZUŠ Open nabídne na 600 akcí. Vystoupí i Madgalena Kožená

23. květen 2024

Dnes začíná celostátní festival základních uměleckých škol ZUŠ Open. Tento festival je co do počtu účinkujících i rozsahem programu největší kulturní událostí v České republice. Základní umělecké školy kromě koncertních, divadelních nebo výstavních sálů opět zamíří do veřejného prostoru, a rozehrají tak parky, náměstí, kostely, zámky, ale třeba i vlaková nádraží.

Festival tradičně nabídne i množství atraktivních krajských akcí, které jsou výsledkem společné práce desítek škol a vedení festivalu, v jehož čele stojí pěvkyně a pedagožka Irena Pohl Houkalová.

Na festivalu vystoupí 28. května také mezzosopranistka Magdalena Kožená, jejíž nadační fond festival ZUŠ Open pořádá. Koncert patronky ZUŠ Open Magdaleny Kožené a žáků základních uměleckých škol se uskuteční v úterý 28. května od 20 hodin 15 minut v kostele sv. Mikuláše v Praze na Malé Straně. Dirigentem tohoto mimořádného benefičního večera bude Jan Kučera.

autor: Daniel Jäger
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.