Do tance jsem byl vždycky zažranej, nikdy jsem se na jevišti nestyděl, říká choreograf Jiří Bubeníček
S bratrem Ottou trénovali na taneční konzervatoři od brzkého rána a domů odcházeli poslední. Ve Vizitce popisuje, jak sám jako choreograf s tanečníky pracuje, jak si je vybírá do inscenací a že při zkoušení vyhledává pohodu a klid. „Mám taky rád, když se žánry v inscenacích spojují,“ říká Karolíně Koubové. Jak mu při tanci pomohla meditace a jak ho při práci ovlivňuje film? Repríza z 12. června 2024.
Související
-
Miř vždycky mnohem výš, radil mi Jiří Kylián. Celý život se tím řídím, říká tanečnice Nataša Novotná
Když jí bylo pět, maminka jí dala na krasobruslení. Tam si jí ale vyhlédl taneční pedagog a ona se začala věnovat baletu. Toužila stát se primabalerínou.
-
Je škoda, že současný tanec zná tak málo lidí. Tělo je opora myšlení i jednání, říká Eva Blažíčková
Ze své celoživotní pedagogické praxe dobře ví, jak tanec proměňuje životy dětí. Se zakladatelkou pražské konzervatoře Duncan centre mluvila Markéta Kaňková.
-
První hodinu baletu jsem měl v jednadvaceti, říká Štěpán Pechar z Dekkadancers
Jestli se dá o někom říct, že si v práci hraje, pak je to tanečník, choreograf, jeden z vedoucích tanečního souboru Dekkadancers a rodák z maltského ostrova Štěpán Pechar.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor
Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.