A já vlastně vůbec nemiluji Tebe. Souzvuk ke 100. výročí úmrtí Franze Kafky

3. červen 2024

Dnes je to právě 100 let od smrti nejvlivnějšího spisovatele 20. století Franze Kafky. V roce 1920 se odehrál mezi Franzem Kafkou a českou publicistkou a překladatelkou Milenou Jesenskou milostný příběh – ne příliš dlouhý, o to však intenzivněji prožívaný. Poslouchejte online po dobu čtyř týdnů po odvysílání.

Připravila: Věra Koubová
Překlad: Věra Koubová
Hudba: Jana Lewitová
Režie: Hana Kofránková
Natočeno: 2005

„Důkaz v listech“, tedy dochovaná Kafkova korespondence známá jako Dopisy Mileně, patří k nejcennějším a nejzajímavějším epistolárním svědectvím o umělcově vnitřním životě. Kafkovy „dopisní metaforické příběhy“ pro rozhlasový Souzvuk z vlastních překladů připravila Věra Koubová a hudebními variacemi doprovodila violistka a harfenistka Jana Lewitová.

autor: Věra Koubová
Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.