Ze statku do světa designu. Můj levitující oltář v litomyšlském chrámu je malý splněný sen, říká Štěpán Jílek
Kdyby Štěpán Jílek nevyhrál v kostelní soutěži o nejhezčí obrázek, asi by nezačal chodit do ZUŠky a v Brně na vysoké by ho nezaujal obor spojený s průmyslovým designem. Za sebou má studentské ocenění i poctu v podobě zrealizovaného oltáře pro chrám v oblíbené Litomyšli. Jako výtvarník je na volné noze a kromě zakázkové práce se věnuje tvorbě soch ze suchých stromů či fotografování melancholických míst, kde se zdánlivě zastavil čas. Ve Vizitce s ním mluvil Ondřej Cihlář.
Související
-
Ode dna se odrazila pomocí šperkařského stolu. Za šperky dostala Dick Wolf cenu Czech Grand Design
„Přezdívku Dick Wolf jsem si vytvořila, abych mohla dělat, co chci, a nemusela být pořád na všechny milá,“ říká designérka a autorka šperků Veronika Ďuricová.
-
V pražských Ďáblicích vznikla nová galerie ve veřejném prostoru věnovaná současnému výtvarnému umění
V objektu bývalého spotřebního družstva Včela v pražských Ďáblicích vznikl spolkový prostor úl – místo pro kreativitu, umění i odpočinek. Činnost zahájil výstavou fotek.
-
Zbořit OC Ještěd bylo hrabavé rozhodnutí, architektonická hrůza do města nepatří, říká Petr Šimr
Petr Šimr pochází z česko-německého manželství, jeho německá maminka se ještě před koncem války v Drážďanech provdala za českého tatínka.
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?
Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka
Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama
Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.