Vyvážená revue Ondřeje Cihláře s archeologem a organizátorem Milanem Závorkou

15. červenec 2022

Hostem 46. dílu Vyvážené revue je archeolog a organizátor Milan Závorka, který objevil řadu cenných vykopávek na hradech a zámcích v okolí Nového Jičína. Helfštýn, Hukvaldy, Štramberk jsou jeho nejoblíbenějšími místy.

A protože je náš host moderní člověk žijící v přítomnosti, hledá stále cesty, jak zpřístupnit historické objekty i vykopávky pro návštěvníky tak, aby je nadchl, podobně jako je on sám nadšen z každého nového nálezu. Jak rozžívá krásná historická místa v letní sezóně, by mohlo zajímat každého posluchače, který se chystá objevit nová zajímavá místa.

Spustit audio

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...