Vratislav Brabenec: Vzpomínky. Dětství je těžká věc, a pak to dál taky není žádná sranda

26. červen 2024

Exkluzivní dosud nepublikované deníkové prózy hudebníka a básníka Vratislava Brabence, saxofonisty legendárních The Plastic People of the Universe. Průřez barvitými životními osudy nespoutaného hudebníka. Pořad není vhodný pro děti a mladistvé. Premiéru poslouchejte online po dobu čtyř týdnů po odvysílání. 

Účinkují: Jaroslav Achab Haidler a Vratislav Brabenec
Připravil: Richard Pecha
Režie: Jakub Doubrava
Premiéra: 19. 6. 2024
Pořad není vhodný pro děti a mladistvé.

Od raných vzpomínek na mateřskou školu, odkud utekl, přes studia zahradnictví, střet s komunistickým aparátem, nespravedlivé odsouzení ve vykonstruovaném procesu s Plastiky až po nucené vystěhování v rámci nátlakové akce Státní bezpečnosti.

Brabenec vzpomíná na léta v Kanadě a návrat do svobodného domova po pádu komunismu v roce 1989. Dotkne se i obnovené slávy Plastiků vrcholící účinkováním v Národním divadle. V poslední kapitole nahlíží s otevřeností na vlastní stáří. V pořadu si poslechnete kromě hlasu Vratislava Brabence i jeho saxofonové improvizace.

autor: Richard Pecha
Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

ze_světa_lesních_samot.jpg

3x Karel Klostermann

Koupit

Komplet obsahuje dva šumavské romány Ze světa lesních samot, V ráji šumavském a povídkový soubor Mrtví se nevracejí z pera klasika české literatury Karla Klostermanna (1848 - 1923), který tomuto kraji zasvětil celé své dílo.