Virginia Woolfová: Flush. Příběh lásky a přátelství v podání Jiřiny Jiráskové

Očima kokršpaněla Flushe – a tedy nejen z nezvyklého úhlu pohledu, ale také s jemnou ironií – popisuje Virginia Woolfová zrod a vývoj velké, naplněné lásky dvou mimořádných osobností: básnířky Elisabeth Barrett-Browningové, autorky slavných Portugalských sonetů, a jejího pozdějšího manžela, rovněž básníka Roberta Browninga. Úsměvné vyprávění v podání Jiřiny Jiráskové poslouchejte on-line po dobu jednoho měsíce po odvysílání.

Z vlastního překladu připravila: Hana Žantovská
Účinkuje: Jiřina Jirásková
Režie: Petr Adler
Natočeno: natočeno v roce 1995

Uvádíme u příležitosti dvou výročí: Virginia Woolfová zemřela před osmdesáti lety: spáchala sebevraždu 28. března 1941 v Rodmellu v hrabství Sussex.

Jiřina Jirásková se narodila 17. února 1931, nedávno tedy uplynulo výročí jejích nedožitých devadesáti let.

autoři: Hana Žantovská , Tvůrčí skupina Drama a literatura
Spustit audio

Související

Nejnovější hry a četba

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

zlenice.jpg

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...