KVÍZ: Kdo se bojí Virginie Woolfové? Vyzkoušejte si, co víte o životě a díle významné spisovatelky

25. březen 2021

Kdo se bojí Virginie Woolfové? Tak ptala se hra Edwarda Albeeho v roce 1962 a později i její filmová adaptace, přičemž autorčino jméno mělo ve zkratce představovat náročnou, vysokou kulturu. Z četby ani poslechu britské modernistky ovšem není třeba mít obavy, její styl dopřává čtenáři i posluchači radost z detailů, rozkoš z vytříbeného stylu i ponor do nitra postav z neobvyklých úhlů.

Před 140 lety se narodila světoznámá anglická spisovatelka Virginia Woolfová, která svou tvorbou narušovala více nežli jedno dobové tabu. Ačkoli zemřela už jako devětapadesátiletá, nesmazatelně se vepsala do dějin literatury. Otestujte se, jak hluboko se vědomosti o jejím životě a díle vepsaly do vás. Napovědět vám může aktuální Četba na pokračování z jejích Deníků.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.