První dáma zločinu. 130 let od narození Agathy Christie si připomínáme její život i dílo

Agatha Christie: Hra Past na myši se hraje nepřetržitě již od roku 1952

17. září 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy V letovisku Torquay si připomínají Agathu Christie

K jejím nejslavnějším dílům Agathy Christie patří divadelní hra Past na myši, která se hraje nepřetržitě již od roku 1952. Kdy tuto hru Agahtha Christie napsala?

Saint Martin's Theatre, Covent Garden, London

Tento příběh vznikl původně jako rozhlasová hra, která měla premiéru 30. května 1947. Šlo o narozeninový dárek pro královnu Mary, tedy babičku dnešní královny Alžběty II. Vysílala se tehdy ale pod názvem Tři slepé myšky. Divadelní hra již pod názvem Past na myši měla světovou premiéru 6. října 1952, překvapivě nikoli v Londýně, ale v Nottinghamu, v tamním Royal Theatre. V Londýně ji mohli diváci vidět až 25. listopadu, a to v Ambassadors Theatre. V roce 1974 se hra přesunula do nedalekého Saint Martin's Theatre.

Děj se odehrává v nově otevřeném penzionu U Klášterní studny. Sněhová bouře a přerušený kabel elektrického vedení jej však odříznou od světa. Vytvoří tak izolaci, v níž se obtížně odhalují skrytá tajemství i komplikované vzájemné vztahy postav hry. Jasné je jen to, že někdo se chce pomstít za zločin spáchaný před léty na bezbranných dětech. 

autor: jbe
Spustit audio

Související