OTESTUJTE SE: Jak dobře znáte Agathu Christie?

12. leden 2021

Nažhavte své malé šedé buňky. Jestlipak víte, kdo podobnou průpovídku často používá? Pokud ano, můžete si v duchu připsat bod a pokračovat v luštění dalších záhad níže.

Před 45 lety zemřela „královna detektivky“ Agatha Christie, jejíž dílo nepřestává lákat nové čtenáře. V našem kvízu můžete zjistit, jak hluboko sahají vaše vědomosti o slavné spisovatelce i jejích příbězích a dozvědět se pár zajímavostí.

Další zajímavosti najdete na webu Společnosti Agathy Christie www.agatha.cz nebo v publikaci Janet Morganové Agatha Christie: Životopis (Slovart, 2020), z nichž jsme čerpali.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.