Prezident Václav, toho jména první

14. květen 2010
Fonogramy

Na začátku a v průběhu roku 1990 se rozhlasový mikrofon, ponejvíce třímaný Otou Nutzem a Jiřím Vejvodou, velmi často ocital v doslechu novopečeného prezidenta Václava Havla. Díky tehdy zcela rutinním, ale s odstupem času velmi vzácným reportážním zkratkám z jeho cest či návštěv, máme dnes v archivu kolekci reprezentativních nahrávek předvolebních setkání Václava Havla se členy Občanského fóra, uvítání Franka Zappy nebo tibetského Dalajlamy. Prezident Václav, toho jména první na snímcích starých právědvacet let - to je náplň Fonogramů, které vysíláme v pátek v 16:00.

00622770.jpeg
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...