Pracovna: V ateliéru sochaře, designéra a muzikanta Michala Cimaly

29. květen 2024

Michal Cimala (1975) absolvoval Ateliér kovu a šperku u Vratislava Karla Nováka na pražské UMPRUM a prošel studijními pobyty v Berlíně, Miláně i Los Angeles. Působil také na AVU jako asistent v Ateliéru sochy u Jaroslava Rony a Lukáše Rittsteina.

Je spoluzakladatel pražské Trafo Gallery a členem projektu FIRMA. V tvorbě se věnuje nejrůznějším oblastem od malby, sochy až po navrhování interiérů, vyrábí podle svých návrhů originální plně funkční hudební nástroje, na které hraje a skládá vlastní muziku. Například loni k příležitosti 60. výročí od založení značky sportovních vozů Lamborghini vytvořil jimi inspirovaný kontrabas z karbonu. Často pracuje s nalezenými objekty a recykluje ve svých sochách a objektech použité materiály.

V ateliéru sochaře, designéra a muzikanta Michala Cimaly

Ve své tvorbě se zajímá o figuru a její proměny ve společenských a technologických podmínkách. Má za sebou nespočet nejrůznějších lidských hlav vytvořených z nejrůznějších materiálů od skla po kovy. Michal Cimala také maluje a dříve se zabýval i výrobou šperků. Na příští rok chystá hned dvě velké výstavy a to ve Ville Pellé a v Alšově jihočeské galerii v Hluboké nad Vltavou.

autor: Zuzana Filípková
Spustit audio

Související