Pracovna: V dílně šperkaře a sochaře Hanuše Lamra
Hanuš Lamr (1967) je český šperkař a sochař. Vystudoval střední a vysokou školu se zaměřením na šperk a sochařství. Diplomovou práci psal na VŠUP v Praze v ateliéru V. K. Nováka. Jeho šperky i sochy jsou inspirované přírodou, hlavně světem rostlin.
Hanuš Lamr sbírá části květin, stromů, dřevin i třeba ulit. Ty pak odlévá, brousí a různě zpracovává. Jeho dílo je zastoupené v mnoha sbírkách soukromých sběratelů, ale i institucí jako je UMP v Praze. Pro Národní muzeum vytvořil v roce 2019 k jeho 200. výročí diadém Sbírka. Jeho brož nosí i Madeleine Albraightová nebo Eva Pavlová. Zkušenosti v oboru sbíral i v Německu nebo Izraeli. Často spolupracuje se svou ženou Zlatkou, která se dlouhodobě věnuje výšivce a textilní tvorbě. Jeho práce teď můžete vidět mimo jiné v Galerii Ludvíka Kuby v Poděbradech na výstavě Tři Lamři, kde jsou k vidění také práce jeho otce Aleše a bratra Jana Lamrových. Na podzim chystá Hanuš Lamr výstavu v Paříži.
Související
-
Pracovna: V Ateliérech a dílnách Národního divadla se Simonou Rybákovou
Simona Rybáková je kostýmní výtvarnice, kurátorka a pedagožka. Její kostýmy nosí herci ve filmech, seriálech i na divadle.
-
Pracovna: V ateliéru sklářského výtvarníka, sochaře a designéra Ronyho Plesla
Rony Plesl patří k našim nejlepším tvůrcům skleněné plastiky. Je autorem filmové ceny Český lev, mnoha pivních sklenic a kolekcí pro značky jako jsou Bomma, Rückl, Lasvit.
-
Pracovna: V ateliéru spisovatelky, ilustrátorky a copywriterky Marie König Dudziakové
Dlouhodobě se zajímá o tetování, tělesné modifikace, propojování těla a technologie , piercing a kyberpunk.
Více o tématu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor
Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.