Pět žen 50+, názory se proměňují, těla se proměňují… Inscenace How is the Weather? uskupení Secondhand Women je zkrátka o životě

29. listopad 2023

V pondělí 4. prosince bude mít v pražském divadle Alfred ve dvoře premiéru inscenace nazvaná How is the Weather? Připravilo ji ženské mezinárodní uskupení Secondhand Women, které letos slaví už dvacet let své existence. 

How is the Weather? je v pořadí už sedmá inscenace uskupení Secondhand Women. Jak bude vypadat? Na co se mohou diváci a divačky těšit? „Jak bude vypadat teprve uvidíme. Je to autorský projekt pěti výrazných žen, a ještě kolem sebe máme skvělý tým, takže si myslím, že se to bude rodit jako každé divadlo do poslední chvíle,“ říká Daniela Voráčková a dodává: „Představte si pět žen padesát plus, máme za sebou nějakou tvorbu, nějaký život a máme název Jaké je počasí? Je to o tom, jak se to všechno pořád proměňuje. Názory se proměňují, těla se proměňují, život… a o tom to bude.“ 

Na založení Secondhand Women mám traumatické vzpomínky. Měla jsem malé dítě, strašně práce a zároveň to bylo vzrušující, protože to bylo něco nového.
Daniela Voráčková

Halka Jeřábek Třešňáková a Daniela Voráčková

Co za uskupení jsou Secondhand Women? Proč o sobě říkají, že jsou demokratickým kabinetem? Jak se daly dohromady ženy z různých koutů světa a jak se v takovém týmu pracuje? V kolika jazycích běžně své inscenace hrají? Poslechněte si celý rozhovor se dvěma členkami souboru – Halkou Jeřábek Třešňákovou a Danielou Voráčkovou.

autor: nav

Související