Pět návštěv v berlínských galeriích a muzeích

30. říjen 2011

Pětidílný cyklus s názvem Berlínské galerie a muzea posluchače zavede do několika z více než 170 muzeí a galerií, které se v německé metropoli nacházejí.

Berlín je v rámci Evropy skutečným magnetem pro umělce a umění obecně, podle odhadů tu žije více než 20 000 umělců a jednoznačně je to město s největším počtem galerií na světě. Společně navštívíme jak větší instituce, tak i muzea malá a kuriozní. Vyhneme se nejznámějším turistickým tahákům (Muzejní ostrov), neopomineme ale ta, která mají pro Berlín svůj zásadní význam v kontextu tohoto města (Židovské muzeum, Topografie teroru ad.). Pokusíme se posluchače přilákat k návštěvě berlínského podzemí či muzea, kde lístky trhá a expozice hlídá robot; nahlédneme ale i do děl klasické moderny či si doslova sáhneme na nedávnou minulost fascinujícího města Berlína.

Pět vycházek za méně známými výstavními prostorami hlavního města Německa připravila Olga Svobodová. Natočeno v brněnské redakci Českého rozhlasu.

autor: ČRo Vltava
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

Karel Klostermann Ze světa lesních samot

Ze světa lesních samot

Koupit

Román klasika české literatury zobrazuje dramatické změny poměrů na česko-bavorském pomezí v posledním čtvrtletí 19. století, kdy ustálený životní řád "světa lesních samot" narušila živelná katastrofa.