Objev konstrukce! Den architektury letos oslavuje nejen Santiniho a Pragera
Objev konstrukce! Takové je motto letošního festivalu Den architektury, který od pátku 29. září nabídne víc než čtyři stovky exkurzí do běžně nepřístupných budov, architektonických komentovaných procházek, přednášek, workshopů či dokonce cyklovyjížděk.
Nejmodernější architektura i zapomenuté stavby, paláce i bývalé továrny, sportovní stadiony nebo bankovní domy, věže, kostely, mosty nebo kláštery. Stavby barokního mistra Jana Blažeje Santiniho Aichela i jednoho z nejvýraznějších autorů poválečné architektury u nás Karla Pragera. To vše najdeme v programu letošního Dne architektury, který začíná v pátek 29. září a potrvá až do 5. října ve 135 městech a obcích po celém Česku a Slovensku.
I současná architektura může být kvalitní a může lidi občerstvovat.
Marcela Steinbachová, která je mimo jiné autorkou nového multimediálního studia Českého rozhlasu
V rámci Dne architektury proběhne také komentovaná prohlídka interiéru rozhlasového studia ČRo Vltava s architektkou a autorkou projektu Marcelou Steinbachovou. Kapacita prohlídky je v současné chvíli již naplněna.
Budou komentované prohlídky opět zdarma? Jaké doprovodné programy návštěvníky a návštěvnice čekají? S festivalem Den architektury paralelně probíhá festival Film a architektura. Co nabídne letošní ročník? Poslechněte si celý rozhovor s ředitelkou Dne architektury Marcelou Steinbachovou.
Související
-
Dřevo a cín. Nový podcast Vltavy představí varhany v Santiniho chrámech
Poznejte šest varhan v pěti chrámech geniálního architekta postavených na Vysočině a seznamte se s jejich zvukem. Podcast Vltavy startuje 1. září!
-
Symbol socialistické architektury. Obdivovaný i zatracovaný Karel Prager se narodil před 100 lety
Karel Prager byl jednou z nejvýraznějších osobností poválečné československé architektury a jeho stavby dodnes budí rozporuplné reakce.
-
Hmota
Architektonické expedice s Adamem Štěchem. Vydejte se s ním poslouchat stavby, prostory, formy, hmotu…
Více o tématu
E-shop Českého rozhlasu
Hurvínek? A s poslední rozhlasovou nahrávkou Josefa Skupy? Teda taťuldo, to zírám...
Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka
Hurvínkovy příhody 5
„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka