Objev konstrukce! Den architektury letos oslavuje nejen Santiniho a Pragera

25. září 2023

Objev konstrukce! Takové je motto letošního festivalu Den architektury, který od pátku 29. září nabídne víc než čtyři stovky exkurzí do běžně nepřístupných budov, architektonických komentovaných procházek, přednášek, workshopů či dokonce cyklovyjížděk.

Nejmodernější architektura i zapomenuté stavby, paláce i bývalé továrny, sportovní stadiony nebo bankovní domy, věže, kostely, mosty nebo kláštery. Stavby barokního mistra Jana Blažeje Santiniho Aichela i jednoho z nejvýraznějších autorů poválečné architektury u nás Karla Pragera. To vše najdeme v programu letošního Dne architektury, který začíná v pátek 29. září a potrvá až do 5. října ve 135 městech a obcích po celém Česku a Slovensku.

I současná architektura může být kvalitní a může lidi občerstvovat.
Marcela Steinbachová, která je mimo jiné autorkou nového multimediálního studia Českého rozhlasu

V rámci Dne architektury proběhne také komentovaná prohlídka interiéru rozhlasového studia ČRo Vltava s architektkou a autorkou projektu Marcelou Steinbachovou. Kapacita prohlídky je v současné chvíli již naplněna.

Nové multimediální studio Českého rozhlasu Vltava

Budou komentované prohlídky opět zdarma? Jaké doprovodné programy návštěvníky a návštěvnice čekají? S festivalem Den architektury paralelně probíhá festival Film a architektura. Co nabídne letošní ročník? Poslechněte si celý rozhovor s ředitelkou Dne architektury Marcelou Steinbachovou.

autor: nav
Spustit audio

Související