Občan Karel Kryl. Připomínka umělce, který formoval tuzemskou společnost

Připomínku Karla Kryla coby osobnosti, která svou veřejnou činností výrazně přispěla k formování tuzemské občanské společnosti, jsme připravili u příležitosti letošních výročí. Hovoří Jakub Šlouf a Jiří Křesťan z Národního Archivu. V pořadu Občan Karel Kryl zní stále uhrančivé písně, a také ukázky z pořadů Padesátka a Krylogie, a patří dík Rádiu Svobodná Evropa, s jehož svolením je můžeme použít. Poslouchejte online do 17. května 2024.

Pokud vás v pořadu zaujala slova o chystané výstavě, vězte, že ji Národní archiv připravuje spolu s Muzeem města Prahy, v jehož prostorách bude prezentována veřejnosti v listopadu tohoto roku.

Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.