O smyslu a významu literárního díla „naší paní“ Boženy Němcové

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Pomník Boženy Němcové na Slovanském ostrově v Praze

Dvousté výročí narození Boženy Němcové může být inspirací k návratům – k jejímu životu, k lidem, kteří tvořili její nejbližší okolí, se kterými spolupracovala, kteří jí v těžkých dobách pomáhali, a v neposlední řadě k jejímu dílu. Právě smyslu a významu literárního díla Boženy Němcové a okolnostem, za nichž vznikalo, jsou věnovány vltavské Reflexe. 

K tématu hovoří historička Magdalena Pokorná, spolueditorka její korespondence, a také Dorota Lábusová, Helena Šebestová a Yvetta Dörflová z Literárního archivu Památníku národního písemnictví, díky nimž byla provedena digitalizace osobního fondu Boženy Němcové. 

Připravila: Milena M. Marešová

Spustit audio

Související

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...