Učitel pečuje o lidskost a charakter, ať už je češtinář nebo dějepisář, říká pedagog a bratrský farář Jan Hábl
Už třicet let se zabývá dílem Jana Amose Komenského, je vysokoškolským pedagogem a zakladatelem projektu Komenský/ Příběhy lidskosti. „Byl vynikajícím pozorovatelem toho, jak funguje člověk jako jedinec i jako člověk ve společnosti a dokázal to jedinečně pojmenovat,“ popisuje ve Vizitce a dodává: „Za svého života byl opravdu věhlasný, proslavil se hlavně učebnicí Brána jazyků.“
Nakolik je dnes náš učitel národů známý v zahraničí? A kdy je dobré dávat dětem prostor k tomu, aby se sami rozhodovaly? Ptá se Ondřej Cihlář.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
-
Fjodor Michajlovič Dostojevskij: Idiot. Nadčasový příběh o víře, že dobrota může změnit lidská srdce
-
Povídky Anny Bolavé, Stanislava Berana, Jana Štiftera a dalších autorů z jihu Čech
-
Balla: Velká láska. Opravdový milostný román, nebo nesmlouvavý a ironický pohled na současný svět?
-
Friedrich Dürrenmatt: Listopadový podvečer. O setkání slavného spisovatele a vnímavého čtenáře
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?
Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama
Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.